Çin'den Yeni İşletim Sistemi NeoKylin

Konusu 'Teknoloji Haberleri' forumundadır ve GuNaHKaR tarafından 25 Aralık 2010 başlatılmıştır.

 1. GuNaHKaR Well-Known Member


  [​IMG]
  Windows egemenliğini yıkmak isteyen ülkelere bir yenisi daha eklendi: İşte o ülke ve NeoKylin...
  Çin'de kullanılan iki işletim sisteminin geliştiricileri, ülke çapında kullanılacak yeni bir işletim sistemi oluşturarak Windows'a rakip olmaya hazırlanıyor.

  China Standard Software ve Savunma Teknolojileri Ulusal Üniversitesi, ulusal savunmada ve ülke ekonomisinin tüm sektörlerinde kullanmak üzere 'NeoKylin' markası altında bir işletim sistemi getirmek üzere anlaştılar. China Standard, anlaşmanın daha güçlü bir yerli iletişim sistemi oluşturmanın yolunu açmaya yönelik olduğunu söyledi, ancak yeni işletim sisteminin tarihi konusunda herhangi bir bilgi vermedi.

  Chinese Standard, idare, şirket ve kişisel bilgisayarlarda kullanılmak üzere oluşturulmuş işletim sistemlerini içeren NeoShine Linux masaüstü bilgisayarlarının yapımcısı. Savunma Teknolojileri Ulusal Üniversitesi ise Windows'a alternatif olarak KylinOS'u geliştirmiş.

  Yerli işletim sistemlerinin Çin devlet bilgisayarlarında kullanımı yaygın, ancak ülke çapında egemen işletim sistemi hâlâ Microsoft Windows. NeoKylin'den sonra ortaya çıkacak durum ise, hem Windows, hem de Microsoft için pek parlak olmayabilir...</I></U>
   


Sayfayı Paylaş