Cimri Suzuki 23 bin 250 liraya pazara girdi

Konusu 'Diğer Markalar' forumundadır ve OrKuN tarafından 16 Nisan 2010 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  KENDİSİNİ küçük araç uzmanı olarak lanse eden Japon Suzuki, minik sınıftaki (A) başarılı temsilcisi Alto'nun tamamen yenilenen modelini Türkiye'de 23 bin 250 TL'den başlayan fiyatlarla satışa sundu. Suzuki Türkiye Murahhas Azası Ali Savcı, yeni Alto'nun markanın Rönesans Projesi kapsamında başlattığı 5'nci stratejik ürün olduğunu belirtti. Savcı, şunları kaydetti: "Alto, 2005'te start verdiğimiz yolculuğun son durağı. Rönesans Projesi Grand Vitara ile başladı. Swift, SX-4, Splash modelleriyle devam etti. Şimdi sırada yeni Alto var. Alto, markanın da önüne geçen bir araç. Otomobil, A segmentindeki satışları bile büyütüyor. Küçük otolar konusunda uzman bir şirketiz. Bunu yeniden ön plana çıkarmak istiyoruz."

  [​IMG]

  Yeni Alto'nun Türkiye'nin en düşük yakıt tüketimi ile en az karbondioksit salınımına sahip araç olduğunu söyleyen Savcı, "Yeni Alto'da 1.0 litrelik benzinli motor kullanıldı. Araç 100 km'de ortalama 4.4 litre yakıt harcıyor. Karbondioksit salınımı 103 gram" dedi. Bu yıl 1.500 adet Alto satmayı hedefledikilerini ifade eden Ali Savcı, "Alto yeni amiral gemimiz. SUV modelimiz Grand Vitara'yı geçecek. 4 binlik satış hedefimizin ağırlığını bu araç oluşturacak" diye konuştu.

  3 yeni modelle 4 bin hedefliyor
  Ali Savcı, Suzuki'nin 2005'te başlattığı Rönesans Devrimi ile her yıl satışlarını yüzde 25 oranında artırdıklarını ve 2 binli adetlerden 4 binlere ulaştıklarını söyledi. Ekonomik krizde pazar paylarında bir düşüş yaşadıklarını ifade eden Savcı, yeni dönemdeki hedeflerini şöyle aktardı: "Yeni modellerimizle bu yıl yeniden yükselişe geçiyoruz. 3 yeni modelle atılım yılımız olacak. 2010'da 4 bin adetlik satışa ulaşırız. Hedefimiz 8 bin adetlik satışa çıkmak."
  12.04.2010, Pazartesi
   


Sayfayı Paylaş