Cilt Yenileme Sonrası Bakım

Konusu 'Cilt Hastalıkları' forumundadır ve elif tarafından 31 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Cilt Yenileme Sonrası Bakım

  1- İşlem sonrası işlem yerlerinde kızarıklık, kabarıklık va kaşıntı olabilir. İşlemden sonra uyguladığımız kremler sizin rahatlığınızı sağlayacaktır ancak işlem bölgelerini kaşımamalı ve travmatize etmemelisiniz.

  2- İşlem sonrası ilk günlerde daha sık olmak üzere ortalama beş-altı kez işlem bölgelerinize size reçete edilen nemlendirici kreminizi özenle kullanınız.

  3- İşlem yapılan bölgelerinizi güneş ışınlarınızdan özenle koruyun. Yüzünüz başta olmak üzere, kıyafetlerinizin örtmediği ancak işlem yapılmış her bölgeyi uygun faktörlü güneş koruyucularla yaz ve kış dışarıda olduğunuz her 4 saatte bir tekrarlamak üzere kremleyiniz.

  4- Lazer tedavisi sonrası yaklaşık 48 saat işlem bölgelerine kozmetik ürün kullanmamaya çalışınız(makyaj ürünleri, alkol içerikli temizlik malzemeleri vb.)

  5- İşlemden en az sekiz-oniki saat sonra ılık su ve cildinizi tahriş etmeyecek türden (bebek şampuanı vb.) şampuanlar kullanarak duş alabilir, işlem bölgesine su değdirebilirsiniz.

  6- Tedavi süresince seans aralarında; cillt bakımı, peeling, kese yapımı, sıcak küvette banyo, hamam, sauna vb. cildinizde tahriş yapabilecek işlemler ve plaj ya da solaryuma girerek bronzlaşmak yasaktır.

  7- İşlem devam ettiği süre içinde, cilt temizliğinde size önerilen ürünleri kullanmalı, ancak gerekirse kliniğimizdeki medikal cilt bakımı dışında derin temizleme yaptırmamalısınız.

  8- Seans aralığınız cilt tipinize göre ortalama 1-3 hafta arasında değişirken, toplam seans sayınızda ortalama 4-6 seans arasında olabilir.

  9- Yapılan işlemlerde iyileşme sürecini kısaltmak ve işlemin etkinliğini arttırmak için, sigara kullanmamak, taze meyve-sebze ve protein ağırlıklı beslenip, özellikle ruhunuzuda dinlendirecek açık hava yürüleşeri sonuçların mükemmelliğini sağlar.
   


Sayfayı Paylaş