Cilt Lekelerine Doğal Çözümler

Konusu 'Cilt Hastalıkları' forumundadır ve asliuzun tarafından 6 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

 1. asliuzun Member


  Cilt Lekelerine Doğal Çözümler son yıllarda kimyasal ve cerrahi yöntemlerden daha fazla kullanılmaya başlanmıştır bunun nedeni doğanın gücünün keşfedilmesidir.

  Cilt lekeleri insanlarda yüzyıllardır sorun olarak gelişmiş ve çözüm aranmıştır son yıllarda hepinizin bildiği gibi Salyangoz Kremi bu konuda en etkili yöntemlerden biri olmuştur.Son birkaç yıldır yeni salyangoz kremi üretim tekniği olan Herbal Mix ile salyangoz sıvısının korunması sağlanmış ve çok etkili bir ürün olan Herbal Mix Salyangoz Kremleri üretilmiştir.Bu teknikle üretilenler normallerine göre cilt lekelerinde çok etkili olmuş ve en iyi ürün durumundadır.

  Bu nedenle her marka 2 tip salyangoz kremi üretir siz mutlaka hangi marka olursa olsun bu önemli değil Herbal Mix özellikli olanı alınız. Cilt lekeleriniz için çok etkili olacaktır.

  [​IMG]

  Ciltteki renk değişiklikleri “cilt lekeleri” olarak adlandırılır. Cilt lekeleri, deriden daha açık ve daha koyu olmak üzere iki şekilde görülür. Cilt lekeleri, hem kadın hem erkeklerde en yaygın görülen cilt rahatsızlıklardan biridir. Cilt lekelerinin birçoğu özellikle yanak, alın ve çeneye yerleşir, yüze daha mat ve pürüzlü bir görüntü verirler. Bunun dışında vücutta, sırt, göğüs ve el üstünde de çıkabilirler.

  Cilt lekeleri yaşamımızı tehdit etmemekle birlikte bir takım kozmetik problemlere sebep olabilir, hatta bazı kişilerin sosyal yaşamını da etkileyebilen bir takım psikolojik problemlere yol açabilir.

  Sık Karşılaşılan Cilt Lekeleri

  Çiller:
  Çiller (a.k.a. ephelides), daha çok açık tenli ve kızıl saçlı, mavi, yeşil ya da ela göz renkleri olan kimselerde görülen küçük kahverengi lekelerdir.

  Hayatın erken aşamalarında ortaya çıkarlar ve yazın çoğalıp kışın hafiflerler. 40-45 yaşlarından sonra genellikle kaybolurlar.

  Güneşe maruz kalmış bölgelerde oluşurlar: Yüz, eller, göğüs ve sırt gibi. Bu kahverengi lekeler cilt tarafından üretilen bir pigment olan melaninin birikmesinden kaynaklanır. Vücutta var olan melaninin miktarı bireylerin cilt renklerinin tonunu belirler. Güneşe maruz kalındığında cilt UV ışınlarından gelebilecek zararı azaltabilmek için, reaksiyon olarak, daha fazla melanin üretir. Bu da melanin birikimine, dolayısıyla çil oluşumuna neden olur.
  Cildinizde renk farklılıklarının oluşmasını istemiyorsanız alınabilecek en etkili önlem güneşten korunmaktır. Böylece vücudunuzun kendini korumak için cilde "melanin üret" komutunu vermesine gerek kalmaz.

  Çiller, yaş lekeleri (lentigines) ile benzerlik gösterebilir. Ancak yaş lekeleri hayatın ileri safhalarında ortaya çıkar ve her tür ciltte oluşabilir

  1. Malezma (Gebelik Lekeleri)
  Malezma türü lekeler genellikle kadınlarda yüz bölgesinde gebelik sonrası ya da doğum kontrol hapı kullanımıyla ortaya çıkarlar. Malezma daha çok ten rengi koyu kişilerde ortaya çıkar.Bu tip lekelere halk arasında “gebelik lekesi” adı da verilmektedir. Daha seyrek de olsa gebelik geçirmemiş ya da doğum kontrol hapı da kullanmayan kadınlarda da görülebilir.

  Bu tip lekelere erkeklerde çok nadir rastlanması ve gebelikte yüksek miktarda salınan kadınlık hormonu olarak da adlandırılan östrojenin bu lekelere yatkınlık yarattığını düşündürmektedir.
   


Sayfayı Paylaş