Çiğ Köfte Kilo Aldırırmı, Çiğ Köfte Kilo Yaparmı

Konusu 'Diyet-Fitness' forumundadır ve GamZe tarafından 30 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

 1. GamZe Moderator


  Çiğ Köfte Kilo Aldırırmı, Çiğ Köfte Kilo Yaparmı
  Çiğ köfte içerik bakımında çok ağır bir yemek değildir. Tabi salçanızı aşırı miktarda katmadıysanız. Biber ve domates salçasından yapılan çiğ köfte içinde ki baharat ve yağ oranı makul seviyede tutulduğu müddetçe kilo alınımına yol açmaz. Elbette herşeyden önemlisi çiğ köftenin ne ölçüde tüketildiği.

  Çiğ köfte ince bulgur, domates ve biber salçası bir miktar zeytin yağı ve baharatlarla hazırlanan türk mutfağının vazgeçilmez bir yemeğidir. Çig köfte aynı zamanda hanımların haftalık aylık günlerinde misafirlerine sundukları eşsiz yemeklerin başında gelir. Bu günler içerisinde tartışılan konulardan biri olan çiğ köftenin kalorisi ve çiğ köftenin kilo aldırıp aldırmaması konusuna göz atalım. Bir çiğ köfte malzeleri abartılmadığı süre 40*50 kalori arasında bir değere sahiptir. Yani 10 adet çiğ köfte yemeye kalkarsanız 400 kaloriyi vücudunuza almış olursunuz. Bu oldukça yüksek bir değerdir bu nedenle kendinize hakim olum sınırlı sayıda çiğ köfte tüketmeye çalışın. Çiğ köfteyi makul miktarda yediğinizde kilo vermenize bile yardımcı olur. Nasıl mı?

  Çiğ köftenin yapımında baharatlardan söz etmiştik. Bu bahsettiğimiz baharatların içinde olan acı ve pul biber vücutta metabolizma hızının artmasını sağlar. Bu sayede vücut daha fazla enerjiye ihtiyaç duyar. Bu da daha fazla madde yakımı, daha fazla vücutta depolanmış ürünlerin yakılması anlmına gelir. Eğer sizde çiğ köfteyi kararında tüketirseniz hem kilo vermeniz daha kolaylaşır hemde türk mutfağının bu harika yemeğinden kendinizi mahrum bırakmamış olursunuz..
   


Sayfayı Paylaş