Çift LCD ekranlı fotoğraf makinesi

Konusu 'Fotoğrafçılık' forumundadır ve pult tarafından 17 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

 1. pult Well-Known Member


  [​IMG]
  [​IMG]
  Samsung 2 yeni kompakt fotoğraf makinesinde çok yenilikçi ve işe yarar çift LCD ekrana yer vermiş.

  Samsung,ST500 ve ST550 dijital fotoğraf makineleri dünyanın ön ve arka ekran teknolojisine sahip ilk modelleri olma özelliği taşıyorlar. Yeni Samsung dijital fotoğraf makineleri ön kısmındaki 1.5 inç büyüklüğünde LCD ekranı ile kullanıcıların kendi portrelerini veya arkadaşlarıyla grup halinde fotoğraflarını çekerken yardımcı oluyor ve hatasız çekimler yapılmasını sağlıyor.

  Samsung ST500 ve ST550 dijital fotoğraf makinelerinin arka yüzünde ise dünyanın en yüksek çözünürlüklü 3.5 inç büyüklüğünde geniş format dokunmatik LCD ekranı bulunuyor. Buna ek olarak 12 megapiksel fotoğraf çözünürlüğüne sahip olan Samsung fotoğraf makinelerinin Schneider Kreuznach objektifi bulunuyor. Yeni fotoğraf makinelerinin bu özellikleri kullanıcıların daha kısa mesafelerden çekim yapmalarına ve görüntülerin merkezinde olduğu kadar kenar kısımlarına doğru da net ve temiz bir görüntü kalitesi elde etmelerine olanak tanıyor.

  Samsung fotoğraf makinesi- Dokunmatik ekran
  Samsung ST500 ve ST550 dijital fotoğraf makinelerinin Tek Dokunuşla Otomatik Netleme (One Touch Auto Focus) özelliği netleme yapılacak bölgeye sadece LCD ekran üzerinde dokunarak gerekli düzenlemeyi yapmanızı sağlıyor. Netleme noktasını seçtikten ve parmağınızı ekranda iki saniye kadar tuttuktan sonra deklanşöre basmanız fotoğrafı çekmek için yeterli oluyor.

  Samsung ST500 - ST550 dijital kameralar ile normal fotoğrafların yanı sıra 1280 x 720p çözünürlükte ve 30 kare/sn çekim hızı ile HD kalitesinde ve H.264 formatında video kayıt yapabiliyor. Bu format MP4 formatına kıyasla neredeyse iki kat daha az yer kaplayarak kullanıcıların hafıza kartlarında ekonomik bir kullanım sağlıyor.

  Samsung'un Çift Görüntü Sabitleme teknolojisi gelişmiş Dijital ve Optik görüntü sabitleme metotlarını bir araya getirerek loş ışıklı ortamlarda dahi net fotoğraflar çekilmesini garantiliyor. Buna bir de ön ve arka yüzdeki çift LCD ekran kullanımı ve Samsung'a özgü Perfect Self Portrait (Mükemmel Portre) & Perfect Self Timer (Mükemmel Kendi Kendine Zamanlı Çekim) fonksiyonları eklendiğinde profesyonel görünümlü dijital fotoğrafların elde edilmesi son derece kolaylaşıyor.
   


 2. BaRıŞ Well-Known Member

  kendini çekmeyi sevenler için güzel haber :)
   
 3. pult Well-Known Member

  Kızlar çok sevecek bu makineyi:D
   

Sayfayı Paylaş