CHP Vekil Mini Etekle Namaza Durdu

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve abdulkadir tarafından 5 Ekim 2008 başlatılmıştır.

 1. abdulkadir Well-Known Member


  CHP Mini Etekle Namaza Durdu


  [​IMG]


  Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde iftar saatinde evine dönerken teröristlerin bahçe duvarının kenarına koyduğu bombayı patlatmasıyla hayatını kaybeden Uzman Çavuş Ragıp As, memleketi Aydın'ın Koçarlı İlçesi'nde gözyaşları ve tepkiler arasında, yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı törenle toprağa verildi.

  CHP'Lİ VEKİL MİNİ ETEKLE NAMAZA DURDU


  CHP Aydın Milletvekili Özlem Çerçioğlu, en ön safta erkeklerin arasında cenaze namazını kıldı.Chp'li Bayan Vekil'in Hem Başı Açıktı Hemde Eteği Oldukça Kısaydı.

  Gerçekten Artık Bu ülkede herşey gösteriş için...
   


 2. OrKuN Well-Known Member

  size göre çok büyük bir ayıp değilmi, başı açık kişilerin müslümanlığından şüphe ettiğiniz insanlardan biri çıkmış orda saf tutmuş niyet edip namazını inancını ve bunuda herürlü baskıya ve konuşulacak olayları göze alarak korkmayarak icra etmek istemiş ve uygulamışta. Uslüpte farklılıklar olabilir ama önemli olan niyet e bakmamızdır. Aslı olan niyettir.

  Bunu hoş görü ile karşılamak yerine hatta şu şekilde icra etseydi daha manalı olurdu gibi takdir edici sözlerle desteklemek yerine anlamsızca saldırmak neyin nesi yoksa siz insanların namaz kılmasına karşımısınız.

  Burdaki detay yerine yüzyıllardır bayanların cenaze namazlarında saf tutmalarına karşı olan zihniyeti yargılamak hiç aklınıza gelmiyormu questionmark
   
 3. abdulkadir Well-Known Member  Kardeş şimdi başı açık,kısa etekle ve elllerini daha doğru düzgün bağlayamayan bu vekilin gerçek anlamda namaz kıldığınımı savunuyorsun..

  Eğer niyette namaz kılmak olsaydı (ki hiç sanmıyorum) tadil-i erkana göre namazını kılardı..Şimdi bakıyorsun etek kısa..Baş açık böyle birşey namazın doğasında yoktur..İyi niyetli olabilirsin ama sırf gösteriş için namaz kılınmaz.

  ''Yazıklar olsun o namaz kılanlara ki, onlar namazlarını ciddiye almazlar.'' Maun Suresi (4-5)

  Sen kadınların Kısa etekle ya da başı açık şekilde namaz kıldığını gördün mü?Göremezsin Çünkü Onlar sıf Allah Rızası için namazlarını eda ederler.
  Ama bunlarŞehidimizin kemiklerini sızlatarak saf tutmuş..
  Kıssa etekli olmasaydı başı da açık olmasaydı bu konu haber olmazdı..
  Onun için biraz uyanık olmalıyız..
   
 4. OrKuN Well-Known Member

  orda başını örtüpde namaza dursaydı yine haber ederdiniz, bundan hiç kuşkum yok...öyle yada böyle namaza niyet edip kılmıştır. Bu konunun haber değeri varsa bayanlarında cenaze namazlarına katılabilecekleridir, şekilcilik yanı arka planda tartışılacak konudur, ana temayı es geçip direk şekilciliğe takılıyorsunuz. Birileri başı kapalı kılar birileride açık kılmak istiyorsa kılabilir kendi vicdanı ve inancı bu yönde ise kimse birşey diyemez, o kendisi ile Yaradan arasındadır, başı açık namaz kılamaz diye bir kaidemi var...
   
 5. ot-gu Genel Sorumlu

  iki tarafta olayı abartıyor bence, birkere o etek mini değil, ona mini diyenler heralde hiç mini görmemişler;)
   
 6. abdulkadir Well-Known Member

  Böyle düşünebilirsin ama gösteriş için kılındı mı biz karışırız..

  Ya birşey söyleyebilir miyim?Hiç namazla ilgili ilmihal kitaplarını okudun mu?Bak bakalım orda kadınlar nasıl namaz kılıyor...Başını örtüp namaz kılsaydı biz değil siz haber ederdiniz Merak etme..
   
 7. abdulkadir Well-Known Member

  Mini değil mi? Mini etek illa ki diz kapağı üstünden mi başlıyor?Böyle bir kural mı Var çok merak ediyorum
   
 8. GamZe Moderator

  ayyy bi alemsin abdulkadir ewt mini etek diz kapağın üstünden başlıyor ;) yoksa niye mini etek densin
   
 9. abdulkadir Well-Known Member

  Arkadaşlar çok komik duruma düşüyorsunuz ilk önce beni anlamak için alın bir ilmihal kitabı okuyun ondan sonra gelin tartışalım
   
 10. GamZe Moderator

  komik duruma düşen sensin ne alakası var ilmihalle mini eteğin ölçüsü ordamı yazıyo eğer oraya kalırsa eminin diz altı eteğide mini kabul eder
   
 11. abdulkadir Well-Known Member

  sen eğer mini etekle namaz kılmak istiyorsan o başka...Kadın namaz kılacağından rabinin huzurunda tüm şartlara uymak zorundadır..

  Namazın şartları vardır..Bunlara uyulmazsa namaz tam eda edilmiş olmaz..

  Namazın şartlarından birisi Setr-i Avrettir..

  Setr-i Avret

  setr-i avret, yâni avret mahallini örtmektir. Avret mahalli, insan vücûdunda başkaları tarafından görülmesi ve gösterilmesi haram olan yerlerdir. Erkeklerin avret mahalli, göbeğinden diz kapağının alt kısmına kadardır. Kadınların ise, bileklerine kadar elleri, topuklarına kadar ayakları ve yüzleri hariç bütün vücutları avret mahallidir.


  Ayrıca bunu hatrlatmamda gerek var mı bilmiyorum ama kadınlar hiçbir zaman erkeklerle saf tutmazlar(yani erkeklerin aralarında namaz kılmazlar.)
   
 12. GamZe Moderator

  abdulkadir namazdaki adab konusunda seninle hemfikirim. Ben sadece etek boyuna takıldım :)
   
 13. abdulkadir Well-Known Member

  Tamam işte benimle aynı fikirdeysen bu vekilin neyini savuyorsun.Yani kısacası erkeklerin yanında, hemde ellerini bile doğru bağlayamayan,etek desen zaten ayrı bir konu bu vekil bu işi gösteriş için yapmış..
   
 14. GamZe Moderator

  orasını bilemem kendi sorunu ama sanki tam tesettür kurallarına uyupta namaz kılanlarda yokmu ki gösteriş için namaz kılan
   
 15. abdulkadir Well-Known Member

  Elbette var yok diyemem ama biz anlayamayız..Hatta Kuran-ı Kerimde namazı gösteriş için kılanlar ile iligili ayet var.

  ''Yazıklar olsun o namaz kılanlara ki, onlar namazlarını ciddiye almazlar.'' Maun Suresi (4-5)

  Alah (c.c) bizi bu kötülükten korusun..
   

Sayfayı Paylaş