Chip'ten Windowslu Cepler için Yorum

Konusu 'Teknoloji Haberleri' forumundadır ve GuNaHKaR tarafından 15 Aralık 2011 başlatılmıştır.

 1. GuNaHKaR Well-Known Member


  Chip'ten Windows Phone 7.5 "Mango" Yorumu
  Windows Phone 7.5 "Mango"güncellemesi, Windows'lu cepleri daha çekici bir alternatif haline getirdi mi? CHIP Online'ın testine göre bu sorunun cevabı evet.

  Mango yüklü bir HTC Radar'ı bir süre kullandıktan sonra iPhone 4'e geçtiğinizde iPhone size geç tepki veren bir antika gibi gelebiliyor. Cihazın pilinin ise sadece birkaç saat dayanan Android'lere kıyasla birkaç gün dayandığını gözlemledik.

  Metro arayüzünü özelleştirebilmek ise oldukça kolay. WP 7.5, yeni e-postaları, aramaları ve mesajları bir bakışta size sunabiliyor. Takviminiz giriş sayfasında yer alıyor ve bir sonraki randevunuzu otomatik olarak gösteriyor. Herhangi bir uygulamaya geçmeden durum güncellemelerini ve Tweet'leri görebiliyorsunuz.

  Android Market'e ve iTunes Store'a göre çok daha az uygulama olsa da Angry Birds, Foursquare ve çok daha fazlasını bulmanız mümkün.

  Tabi Windows Phone 7.5'de sorunlar da yok değil. Gmailve Google Calender'daki eşitleme sorunları gibi. Ama bunlar cihaza ve duruma özel olabilir ve sizin başınıza gelmeyebilir.

  Peki Windows Phone 7.5'in olumsuz yönü ne? Mango da aynı PC'lerdeki Windows gibi ilk birkaç hafta oldukça hızlı çalışıyor ancak HTC Titan'da zamanla yavaşlıyor ve durma noktasına gelebiliyor. Bu da yetmezmişgibi zamanla piliniz de daha çabuk bitmeye başlayabiliyor.

  Ancak ne olursa olsun Microsoft, Windows Phone 7.5 ile doğru yola girmiş gibi görünüyor. Bizce Apple'ın çok geç olmadan Microsoft konusunda bir önlemalması gerekecek.
   


Sayfayı Paylaş