Chicago OHare International Airport

Konusu 'Yurtdışı-Göçmenlik' forumundadır ve EjjeNNa tarafından 9 Aralık 2008 başlatılmıştır.

 1. EjjeNNa Administrator


  Chicago O'Hare International Airport

  [​IMG]

  CHICAGO, ILLINOIS

  Hava Alanı Adı: Chicago O'Hare International Airport

  Adresi: O'Hare International Airport Chicago Illinois 60666

  Genel Bilgi: Havaalanında 1-2-3 ve 5 olmak üzere 4 tane terminal bulunmaktadır. Yabancı uçuşların hepsi Teminal 5'e inmektedir.

  Ulaşım: Havaalanının şehre uzaklığı 29 km (18 mil)'dir. Buradan Chicago'nun istediğiniz bölgesine ulaşabilmenin çeşitli seçenekleri vardır.
  Araba kiralamak: Araba kiralama yoluyla ulaşımı tercih ederseniz, havaalanı içinde bulunan araba kiralama şirketlerinin standlarına gitmeniz gerekmektedir. Arabayla şehir merkezine (downtown) gidiş yaklaşık olarak 30-45 dakikadır.
  • Taxi: Terminaller önünden 24 saat boyunca binebileceğiniz taksilerle şehre yolculuğunuz ortalama 30-45 dakika sürecektir.
  • Tren: Trenler 24 saat boyunca hizmet vermektedirler. "Blue Line" istasyonundan binerseniz direk şehir merkezine (downtown) inebilirsiniz. Eğer "Orange Line" istasyonundan binerseniz Clark/Lake istasyonundan "Blue Line"a transfer yapmanız gerekmektedir. Trenler şehre iniş süreniz yaklaşık 45 dakikadır. Seyahat ücreti 1.50$'dır.
  • Otobüs: Otobüsler hergün sabah 6:00 ile akşam 11:00 arasında çalışmaktadır. Otobüsler ortalama olarak her 10-15 dakikada bir terminallere uğrar.
  • Metro: Metroyu kullanabilmeniz için O'Hara Transfer Station denilen yere gitmeniz gerekmektedir. Buradan metro yoluyla şehir merkezine (downtown) yolculuk ücreti 3.15$'dir.
  "Chicago O'Hare International Airport"a nasıl gidebileceğinizi öğrenmek için internette yol tarifi veren sitelerden de yaralanabilirsiniz. (Örnek:"MAPBLAST! Directions" sayfasına giriniz, "From" bölümüne bulunduğunuz adresi eksiksiz olarak yazınız ve "To" bölümünde Airport City kategorisi altında ORD: Chicago/O'Hare, IL'yi seçtikten sonra "GET DIRECTIONS" linkine tıklayınız.)

  Park Yerleri: Terminal 5 için kullanabileceğiniz park yeri Lot D'dir. Lot D kısa dönem park içindir. Uzun dönem park etmek istiyorsanız Lot E ve Lot F'i kullanabilirsiniz.
  • Lot D: 1 saat park 3$, günlük park 23$
  • Lot E: 1 saat park 2$, günlük park 12$
  • Lot F: 1 saat park 2$, günlük park 8$
  Park ücretinikredi kartı, peşin ya da çek seçeneklerinden biriyle ödeyebilirsiniz.

  Hava alanı resmi web sitesi
   


Sayfayı Paylaş