Chevrolet piyasaya 12 yeni ürün sunacak

Konusu 'Diğer Markalar' forumundadır ve OrKuN tarafından 30 Haziran 2008 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  C segmentindeki yeni Sedan otomobilini sonbaharda tüm dünyada ilk kez görücüye çıkaracak olan Chevrolet, 2009'dan itibaren 12 yeni ürünü pazara sunacak. Geçen yıl Türkiye'de yaklaşık 700 LPG'li Chevrolet satan GM Türkiye'nin bu yılki hedefi ise 2 bin 500 adet..

  [​IMG]


  GM Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik, Chevrolet markasının global atılım içine girdiğini belirtti. Bu sonbaharda İstanbul'daki Autoshow ve Paris fuarlarında C segmentindeki yeni sedan araçlarını tanıtacaklarını kaydeden Keklik, aracın 2009'un ilk çeyreğinde Türkiye'de satışa sunulacağını belirtti.
  Chevrolet Aveo Hatchback'in lansmanı İzmir Çeşme'de yapıldı. Lansmanda konuşan Corvette, Camaro gibi Amerikan modellerinin 2009'un ilk çeyreğinde Türkiye'de satılması için çalışmalar yaptıklarını belirterek, "Artan faiz ve kur oranları Amerikan modellerini Türkiye'ye getirmek için planlarımızı biraz güçleştirdi. Ancak yine de ilgi var" diye konuştu.

  LPG'ye ilgi büyük

  Chevrolet Türkiye Satış ve Pazarlama Müdürü Murat Aydın da 2007'de Türkiye'de yaklaşık 5 bin Chevrolet sattıklarını bu yıl hedeflerinin 7 bin adete çıkmak olduğunu söyledi. Artan benzin ve mazot fiyatları sonrasında LPG'li araçlara önemli ölçüde ilgi olduğunu da belirten Aydın, 2007'de toplam 702 adet LPG'li Chevrolet sattıklarını, bu yıl ilk 5 ayda satışların yüzde 486 artarak 850 adete çıktığını vurguladı. Aydın, bu yıl hedeflerinin 2 bin 500'e çıkmak olduğunu kaydederek, Captiva dışında tüm modellerrde LPG seçeneği sunduklarına dikkat çekti. 4 çeker Captiva satışlarının da ilk 5 ayda geçen yıla oranla yüzde 86 arttığını belirten Aydın, aracın Türkiye'nin en çok satan SUV'ları arasına girdiğini ifade etti. Binek pazarda yüzde 2'lik pazar payları bulunduğunu kaydeden Aydın, yeni gelecek modellerde önümüzdeki yıllarda paylarının hızla artacağını vurguladı.

  Aveo 21.7 bin YTL'den başlıyor
  Yeni Aveo Hatchback modelini 21.7 bin YTL'den satışa sunduklarını da kaydeden Aydın, aracın hem iç hem de dış mekanda yenilenen tasarımı ile dikkat çektiğini vurguladı. Aracın 84 ve 100 beygir gücünde benzinli motorlarla satışa sunulduğunu kaydeden Aydın, bu yıl sonuna kadar bin 200 Aveo satmayı planladıklarını vurguladı. Otomatik vites seçeneği de bulunan Aveo'nun 1.2 16V 84 Bg motor seçeneği yakıt tüketiminde 100 km'de 4.6 lt ile sınıfının en iyi oranlarından birine sahip bulunuyor..

  30.06.2008, Pazartesi
   


Sayfayı Paylaş