Chevrolet Europe, tasarımı online platforma taşıyor

Konusu 'Oto Haber' forumundadır ve ot-gu tarafından 10 Şubat 2009 başlatılmıştır.

 1. ot-gu Genel Sorumlu


  Karşılıklı interaktif web-sitesi,
  Chevrolet’nin yeni otomobil tasarımına ilişkin yepyeni bir anlayış getiriyor. Markanın Avrupa çapında yeniden lansmanından dört yıl sonra, Chevrolet tasarım özellikleri, konsept otomobiller ve küresel çapta tarama yapan tasarım ekibi çalışmaları dahil, Chevrolet’nin otomobil tasarımı dünyasını araştıran, karşılıklı interaktif, bir web-sitesi sunmaya başladı. www . chevroletdesign . com, sitesi Chevrolet’nin yeni tasarım diline ilişkin ipuçlarını vermekte. Cruze ve Spark gibi iki yeni küresel Chevrolet ürününün tanıtımının yapılacağı 2009 yılında bu sitenin lansmanının yapılması bir raslantı değil.

  [​IMG]

  Bu siteyi ziyaret edenler, küresel bir otomobil yaratırken tasarımcıların karşılaştığı mücadele alanlarını daha iyi kavrayacaklar. Dünya çevresindeki Chevrolet tasarımcılarının, yine dünya çapında pazarlanmak üzere otomobiller geliştirmek için nasıl hep birlikte yakın bir ilişki içinde çalıştıklarını öğrenecekler.

  Bu siteyi ziyaret edenler, bir Chevrolet’nin hiç kusursuz bir Chevrolet olmasını ve ister spor bir otomobil veya mini segment bir otomobil olsun ilk bakışta bir Chevrolet olarak tanınmasını garantilemek için nasıl ve hangi model tasarımı ipuçlarına ve ortak tasarım özelliklerine ilişkin net ve açık bir anlayış elde edecekler.

  Ayrıca bu site, otomobilleri daha çevreci yapmak için tasarımın ne kadar önemli bir rol oynadığını da açıklamakta. Yine de, taşıtları daha ekolojik yapan tek başına yalnızca teknoloji değildir. Malzeme seçimi veya tasarımlarının aerodinamik özellikleri gibi faktörler nedeniyle tasarımcılar daha erken bir etki yaratabilmektedir.

  Bu sitenin ziyaretçileri, fotoğraflar, skeç çizimler ve videolar dahil, Chevrolet’nin en son, en yeni konsept otomobillerine ilişkin çok sayıda özel ayrıcalıklı görsel malzemeye erişim sağlayacaklar. Ayrıca Chevrolet ile ilgili olaylar ve aktivitelerin interaktif bir programı, diğer Chevrolet sitelerine link bağlantılar ve bunların yanısıra dış haber siteleri ve bloglar da bulacaklar.
  Chevrolet Avrupa Başkanı Wayne Brannon, bu konuda şu açıklamayı yaptı: "Bu site ile Chevrolet, tüm anlamıyla tasarımın ne olduğuna ve gelecekte ne olacağına ilişkin net bir açıklama getirmektedir. Hem bilgilendirici hem de eğlendirici yönleri olan bu site, tasarıma ilgi duyan herkese hitap edecek. Yine de bütün bunlar henüz bir başlangıçtır: Chevrolet, bu sitenin zaman içinde önemli derecede daha da genişleyerek şimdiye kadar en heyecanlı tasarım başlıklarını kapsaması için geleceğe bakmaktadır.”
  09.02.2009, Pazartesi
   


Sayfayı Paylaş