Ceviz Yağı Faydaları ve Kullanımı

Konusu 'Şifalı Bitkiler' forumundadır ve elif tarafından 30 Nisan 2008 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Ceviz Yağı Yararları ve Kullanımı

  Saçı besler. Öksürüğü giderir. Hafızayı güçlendirir. Kan şekerini dengeler. Saç bakımında kullanılır. Sinir sistemini güçlendirir. Bronzlaşmak için kullanılır. Romatizmal ağrılara iyi gelir. Kuru ciltleri besler ve yumuşatır. Kalp-damar hastalıklarından korur. Nasırlarda kompres olarak kullanılır. Cildi nemlendirir ve elastikiyetini korur. Masaj yağlarında baz yağ olarak kullanılır. LDL Kolesterol ve Trigliserit seviyesini düşürür. Yaşlanmaya bağlı dikkat dağınıklığına karşı iyi gelir. Ruhsal bozukluklara karşı iyi gelir. Yıpranmış ciltlerde onarıcı etkisi olduğu kanıtlanmıştır. Haricen kullanılarak yaraların çabuk iyileşmesini sağlar. Ayrıca omega 3 yağ asidi içeriğinden dolayı vücut gelişimini arttırır. Cildin yenilenmesine ve kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olmaktadır. Ağız boşluğu, boğaz ve diş eti rahatsızlıklarında gargara olarak kullanılır. Ceviz yağı yüz lekelerinin üzerine sürülüp masaj yapılırsa lekeler yok olur. Diyabetli kalp hastaları bu amino asit sayesinde rahat bir yaşam sürerler. Ceviz yağında bulunan L-arginin amino asitinden dolayı yüksek tansiyonu engeller. Yüksek oranda Omega 3 yağ asidi içeriğinden dolayı beynin çalışma fonksiyonlarını düzenler.turkeyarena.net Ceviz yağı pineal bezi uyararak melatonin hormonu salgılamasını arttırır. Bu sayede insanların iyi bir gece uykusu almalarını sağlar. Ceviz yağı mantar ve parazit gelişmesini önlemede, egzama, sedef gibi rahatsızlıkların tedavisinde bitkisel destekleyici olarak kullanılabilir. Kanı temizlemede, kanamalarda, kılcal damarları sıklaştırarak kanamayı durdurma, basuru rahatlatmada, pekliğe, dizanteriye, fazla regl kanamalarına iyi gelir.

  Ceviz Yağı Nasıl Kullanılır? Dahilen; 2-3 damla Ceviz Yağı; bir çay bardağı su içine damlatılarak kullanılır. Haricen; (gargara) ise 5-6 damla damlatılarak kullanılır. Saç bakımında ise friksiyon şeklinde uygulanır.

  Uyarı: Aşırı dozda kullanılmamalıdır.
   


 2. Emel Well-Known Member

  cilt lekesi için ceviz yağı kullananlar varmı işe yarıyormu
   
 3. umay0104 Well-Known Member

  arkadaşlar dün aktara ceviz yağı almak için gitim bana ceviz yağının cilt rengini koyulaştırdığını söyledi bende almaktan vazgeçtim. Bu doğrumu acaba kullanıpta böyle bir etki gören oldumu
   
 4. Misafir Guest

  evet ceviz yağı buronzlaşmada da kullanılıyor
   
 5. BaRıŞ Well-Known Member

  Ruhsal bozukluklara karşı iyi gelir. bu ara ihtiyacım var :)
  Ceviz yesek olmuyormu şimdi yağını nerdek bulacağız.
   
 6. Misafir Guest

  iyi gunler ceviz yagini suya katarak ice bileceymizi yazmissiniz bunu kac gun yapa biliriz?
   

Sayfayı Paylaş