Çeşme Yat Turizmi

Konusu 'Çeşme' forumundadır ve GamZe tarafından 23 Eylül 2008 başlatılmıştır.

 1. GamZe Moderator


  Çeşme'de Yatçılık
  Adını bu bölgedeki çok sayıda su kaynağından alan Çeşme Yarımadası yatçılar için de bulunmaz bir fırsattır. Mayıs ve Eylül arasındaki dönemde iklim koşulları bakımından yatçılara elverişli koşullar sağlar. Çeşme özellikle düzenli esen kuzey rüzgarları ile yatçılar için ideal bir limandır.

  Çeşme Limanı: 480 m. rıhtım uzunluğuna, 7-10 m. Derinliğe sahip limanın gemi kabul kapasitesi yılda 1060 gemidir.

  Ilıca Yat Limanı: Balıkçılara korunak amacıyla 1975 yılında yapımına başlanan ve 250 m.lik bir ana mendireğe sahip olan sığınak, yörenin turistik konumu nedeniyle yatlar tarafından da tercih edilmektedir. Hala inşaatı süren limanın 200 yat ve 50 balıkçı teknesine ev sahipliği yapması bekleniyor.

  Dalyanköy ve Sıpacık Yat Limanları: Devlete ait olan limanlardır.

  Çeşme Turizm Yat Limanı: Hem kısa süreli konaklama hem de kış ayları boyunca barınma hizmeti vermek üzere tasarlanan Yat Limanı 600 m. Uzunluğunda bir rıhtım, 4 adet gezi iskelesi, 420 m. Uzunluğunda 3 m. Yüksekliğinde bir dalgakıran içerir.turkeyarena.com

  Altın Yunus Setur Marina: Ilıca mevkiinde yer lan Altın Yunus Oteli içindeki SETUR Marina 180 yat denizde ve 60 yat karada olmak üzere toplam 240 tekne kapasitesine sahiptir. Elektrik, su, bakım onarım servisi, telefon ve çöp hizmetlerinin yanısıra hava raporu, akaryakıt ve restoran hizmetleriyle de yörenin en önemli tesislerinden biridir. Özel sektöre ait olan yat limanın Çeşme'nin en aktif limanı olma özelliğini taşır.

  [​IMG]
   


 2. GamZe Moderator

Sayfayı Paylaş