Ceplerdeki Bu Navigasyon ile Trafikten Kaçın

Konusu 'Teknoloji Haberleri' forumundadır ve OrKuN tarafından 7 Eylül 2011 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  iPhone ve Androidli ceplerde trafiğe çözüm
  Navigasyon markası Piranha tarafından geliştirilen sistem sayesinde sürücüler, trafiğin yoğun olduğu yollardan daha az yoğun ya da tamamen açık olduğu yollara navigasyon sistemi tarafından otomatik olarak yönlendirilerek hem yakıttan hem de zamandan tasarruf sağlamış oluyorlar.

  Kullanım kolaylığı: Son derece basit bir kullanım mantığı tasarladık. Yapılması gereken; gidilecek adres tanımlandıktan sonra "Trafikten Kaçın" tuşuna bir kez basmak. Sonrasında sistem o anki trafik bilgisini dikkate alarak, trafiksiz veya en az trafikli yollardan sizi hedefe ulaştırmaktadır.

  Kullanılan trafik teknolojisi en son yenilikleri içeriyor; Trafikte sıkışmalar aniden olabiliyor bu yüzden güncelleme sıklığı çok önemli. Bundan dolayı
  her iki dakikada bir trafiği analiz edip, cihaz kullanıcılara en güncel trafik durumunu sunuyor.

  Yaklaşık iki yıllık bir Ar-Ge çalışması sonucunda geliştirilen Piranha Trafikli Navigasyon sistemi ekonomik fiyatıyla da dikkat çekiyor. Aylık abonelik ücreti bulunmayan sistemde 81 ili kapsayan en güncel Navteq Türkiye haritası kullanılmakta olup, ömür boyu sınırsız trafik servisi de dahil olmak üzere satış fiyatı 49 USD. Şimdilik Android Marketten cep telefonlarına indirilebilen sistem Eylül ayından itibaren Applestore üzerinden de Iphone kullanıcılarına ulaşacak. Piranha Trafikli Navigasyon sistemini, bilindik araç içi Navigasyon cihazı şeklinde satın alabilmek için belirtilen tarih ise Eylül ortası.

  [​IMG]
   


Sayfayı Paylaş