Cepler için Tarayıcılar: Firefox, Opera, Skyfire

Konusu 'Teknoloji Haberleri' forumundadır ve OrKuN tarafından 18 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Cep telefonları için internette gezinmeyi daha elverişli yapan en kullanışlı tarayıcılar:

  Firefox
  Android veya Maemo cihazı kullanıyorsanız, Firefox Mobile tarayıcısının tam sürümünü buradan indirebilirsiniz. iPhone'da ise yer imi yöneticisi Firefox Home'a kısıtlısınız.

  Firefox for Mobile, tam ekran gezinmeyeizin vererek ekrandaki gereksiz araç çubuklarını kaldırabiliyor. Sekmeli gezinti sayesinde ekranın sol tarafına doğru kaydırarak sekmelere erişebiliyorsunuz. Sync özelliği sayesinde PC'nizdeki yer imleri, geçmiş ve hatta açık sekmelere ulaşmanız mümkün.

  Tarayıcının hızı ve işlevselliği gerçekten de takdire değer. Eğer uyumlu bir cihazınızvarsa mutlaka denemelisiniz.
   


 2. OrKuN Well-Known Member

  Opera
  Opera'nın ceplere yönelik iki sürümü bulunuyor: Mini ve Mobile.
  Akıllı ceplere yönelik sürüm, Mobile olarak biliniyor. Temel telefonlara yönelik Mini, akıllı ceplerde de çalışıyor. Tarayıcı, Android, Windows Phone 7, iPhone ve BlackBerry'yi destekliyor.

  Benzer tarayıcılarda olduğu gibi, internette tam ekran olarak dolaşmanız, sekmeleri kullanmanız mümkün. Sadece bir dokunuşla Facebook ve Twitter ile içerik paylaşmanıza izin veriliyor. Tarayıcı HTML5'i de tam olarak destekliyor.

  Skyfire
  Ana platformu iPhone olan Skyfire, iPhone'da flash videolarını bulut sunucuları yoluyla HTML5'e dönüştürerekgösterebiliyor. Bu sadede flash oyunlarını çalıştıramasanız da videoları seyredebiliyorsunuz.

  Skyfire, sekmeli gezinme, tam ekran modu, kolay paylaşım gibi özellikler de sunuyor.
   

Sayfayı Paylaş