Cep Telefonunuzu Webcam Yapın %100 calisiyor.

Konusu 'Resimli Program Anlatımları' forumundadır ve KaRaHaN tarafından 26 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

 1. KaRaHaN Well-Known Member


  Cep Telefonunuzu Webcam Yapın %100 calisiyor.


  [​IMG]


  Kameralı telefonunuz varsa bu yazıda anlattıklarımızı okuyarak telefonunuzu kablosuz webcam olarak kullanabilirsiniz. Bilmeniz gereken her şey, bu yazıda.

  SDN üyelerinden Entelsofi'nin kaleme aldığı bu yazıda webcam derdiniz sona eriyor. Evinizdeki ya da işyerinizdeki bilgisayarda bir webcam'iniz yoksa ya da dizüstü bilgisayarınızla beraber internet kullanırken o anda bir webcam'e ihtiyaç duyduğunuzda telefonunuz sizin yardımınıza koşacak. Bunun için gerekli olanlar; kameralı cep telefonu (Symbian işletim sistemli), Mobiola Web Camera yazılımı ve aşağıdaki adımlar.

  Kurulum
  Yukarıdaki linkten faydalanarak indirdiğiniz sıkıştırılmış dosyayı dosyayı açarak Mobiola Webcam Setup dosyasını çalıştırınız. Not : zip şifresi shiftdelete.net

  [​IMG]

  "Next" butonuna basarak ileriyi tıklayalım.

  [​IMG]

  Sözleşmeyi kabul ediyorsak "I accept License Agreement" seçeneğini geçerek "Next" diyelim.

  [​IMG]

  Burada ise "Browse" seçeneğini tıklayarak dosyayı yükleyeceğimiz yeri değiştirebiliriz. Değiştirmek istemiyorsak "Next" diyerek geçebiliriz.

  [​IMG]

  Başlat/Programlar sekmesindeki dosya ismini değiştirmek istiyorsanız bir metin giriniz istemiyorsanız tam gaz "Next" tuşuyla devam edelim.

  [​IMG]

  Masa üstünde kısayol istemiyorsanız "Create a destkop icon" seçeneğine tıklayın.

  [​IMG]

  "Install" diyerek kurmaya başlaya biliriz [​IMG] Kurulum bittikten sonra program size "Port" sorarsa Bluetooth portunuz kaçsa onu seçmeniz gerekmektedir.

  [​IMG]

  Benim Bluetooth çıkış portum 7 olduğundan dolayı 7 numaralı portu seçiyorum. Portunuzu öğrenmek için Bluetooth programını çalıştırarak "My services" seçeneğinden "Properties" seçeneğini tıklayarak göre bilirsiniz.
  "Başlat/Programlar/Mobiola Web Camera"ya girerek Mobiolawebcams60_v1_.sis dosyasını telefononuza göndererek kuralım.
  Sonrasında ise MSN Messenger'ı açarak. Araçlar / Ses ve Görüntü Kurulumu seçecegini seçin.

  [​IMG]

  Ses ve Görüntü Ayarları bölümünde 3. adımda ise kameramızı Mobiola Web Camera Caputre Olarak belirleyip "Son"'u tıklıyoruz.

  [​IMG]

  Telefonumuza kurduğumuz webcam programını açarak "Seçenekler" menüsünden "Connect" diyoruz. Bulunan cihazlar arasında PC'yi seçiyoruz ve programımız kullanıma hazır hale geliyor.

  [​IMG]

  [​IMG]

  Şekilde gördüğünüz gibi her şey çalışıyor. Kameranız 2 Megapiksel ise renk çözünürlüğü daha iyi olur herhalde [​IMG]

  [​IMG]


  DOWNLOAD

   


Sayfayı Paylaş