Cep Telefonları Kanser Değil Kısır Yapıyor

Konusu 'Teknoloji Haberleri' forumundadır ve OrKuN tarafından 24 Kasım 2011 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Kanser mi? Kısır mı?
  Çok çok fazla abartıya kaçmamak şartıyla kullanımda birşey olacağını tahmin etmiyorum ki olsada zaten çoktan ortaya çıkar ve bu teknoloji ortadan kalkardı düşüncesindeyim. Şimdide kanser yapıp yapmadığı tartışması bitti kısırlık ortaya çıktı. İşte haberimiz; Cep telefonları kanser ya pıyor mu" sorusuna şimdilik cevap bulundu ve görünüşe bakılırsa bu küçük radyasyon yuvası cihazlar, kanser yapmıyor. Ancak cep telefonlarının sağlığınıza farklı, garip etkileri deolabilir. İşte bunlardan bazıları:

  Spermlerinizi öldürüyor olabilir: Cleveland Clinic'de birkaç sene önce başlayan bir araştırma, günde 4 saatten fazla cep telefonuyla konuşanların sperm kalitesinin düştüğünü ortaya çıkardı.

  "Ben cep telefonuyla konuşurken onu kulağıma koyuyorum" diyor olabilirsiniz ve haklısınız, ancak eğer bir kulaklıkla konuşuyorsanız genellikle cep telefonunuzu cebinizde taşıyorsunuz.

  Ancak bu araştırmanın tamamlanmadığını ve kesin bir sonuç iddiaetmediğini söyleyelim.

  Çocuklarınıza zarar veriyor olabilir: 100 bin anne ve 30 bin çocuk arasında yapılan dev bir araştırmaya göre çocukların hamilelik veya doğum sonrası cep telefonu sinyallerine maruz kalması, davranış problemlerine yol açıyor.

  Bunun arkasındaki teori ise cep telefonu sinyallerinin annede aşırı melatonin hormonu sağlanmasına neden olarak annenin metabolizmasını ve fetüs'ün beyninin gelişimini etkilemesi.

  Algılarınızı yok ediyor: Bir inek gözünü cep telefonundakine benzer bir radyasyona maruz tuttuğunda, katarakt başlangıcı gözlemiş.

  Bir diğer araştırma ise her gün 1 saat telefonla konuşmanın 4 yıl içinde iç kulağa hasar verebileceğini ortaya çıkarmış. Bu ise S, F, T ve Z harflerini duyamamakla sonuçlanabiliyor.

  Sandığınızdan çok dikkat dağıtıyor: Bir araştırmaya göre cep telefonuyla konuşan kişilerin yüzde 25'i, bu sırada sokaktan geçen palyaçoyu bile fark etmiyorlar.

  Telefonunuz mikrop yuvası olabilir: Telefonlar, insanın en mikroplu yerlerinden biri olan ağıza uzun süreler maruz kalırlar. Küçük tükrük zerreleri, telefonunuzu mikrop yuvasına çevirmeye yetmektedir. Peki telefonunuzu ne kadar zamanda bir dezenfekte ediyorsunuz?

  Bir araştırmaya göre telefonu ağzınıza tutmak, kafanızı tuvaletin içine sokmak kadar tehlikeli.
   


 2. OrKuN Well-Known Member

  Kısa mesajlar beyinsizleştiriyor: Almanya'da yapılan bir araştırmaya göre telefonda bazı tuşlara basmak, yazdığınız kelimeye göre bir bilinçaltı tepki yaratıyor. Araştırmaya göre bu tepki, ruh halinizi etkileyecek kadar güçlü olabiliyor.

  Ailenizi dağıtabilir: Cep telefonu sayesinde hiçbir sevdiğimizden bir an bile uzak kalmıyoruz. Bir araştırmaya göre cep telefonunuz, bir öfke ileticisi olarak çalışıyor ve sevdiğiniz kişinin gününü bir anda mahvetmenize izin veriyor.

  Cep telefonunuz sayesinde iş yerinizi evdeyken de cebinizde taşıyorsunuz. Araştırmanın sonuçları, kadınlarda daha da kötü bir hal alıyor. Buna göre kadınlar, iş sorunlarını eve taşımakla kalmıyor, evdeki sorunları da iş yerine taşıyorlar.
   

Sayfayı Paylaş