Cennet Balığı

Konusu 'Akvaryum' forumundadır ve GamZe tarafından 1 Ekim 2013 başlatılmıştır.

 1. GamZe Moderator


  Cennet Balığı Cennet Gurami Resim ve Özellikleri

  Ortak İsim: Cennet Gurami​
  Bilimsel Adı: Macropodus Opercularis
  Dağıtım: Doğu Asya
  PH: 6.0-8.0
  Sıcaklık: 16C - 26C
  Maksimum Boy: 8 cm
  Ana renkler: Kırmızı, Mavi

  [​IMG]

  Cinsiyet: Erkekler daha parlak renklidir ve yüzgeçleri daha uzundur.

  Beslenme: Etobur-Protein ağırlıklı yaprak yemler ve canlı gıdalarla beslenme yapılmalıdır.

  Mizaç: Normalde Barışçıldır. Erkekler olgunluğa erdiğinde, beta splendeste olduğu gibi, birbirini öldürmeye varan bölge kavgaları olur.

  Bakım: Akvaryumlarda saklnmaları için kayalar ve kütüklerden dekorlar yapılmalı ve mutlaka kapaklı akvaryum kullanılmalıdır. Çünkü akvaryumdan atlama eğilimi mevcut bir balıktır. Renklerin daha iyi gözükmesi için akvaryum tabanı koyu renkli olmalıdır. Bitkili akvaryumlara zarar vermez. turkeyarena

  Üretim: Su yüzeyinde, erkek gurami yumurtalar için baloncuk yuvalar yapar. Ayrı üreme tankı kullanılmalıdır. İlk aşamada ısıyı 25C'ye, ph 'ı ise 6,5-7,0 değerlerinde tutun. Erkek ve dişi balığı ayrı tanka koyduktan birkaç gün sonra üremeyi tetiklemek için ısıyı 26 C 'ye çıkarıp sabitleyin. 100-500 yumurta meydana gelebilir. Yumurtlama olayından sonra dişi üreme tankından çıkarılmalıdır. Yumurtalara erkek balığın sahip çıktığı görülecektir. Yavrular oluştuktan sonra ilk aşamada infusoria, daha sonra ise günde 2 kez artemia yemle beslenmeli, bir kaç gün sonra kuru toz yeme devam edilmelidir.
   


Sayfayı Paylaş