Çene Estetiği Ameliyatı

Konusu 'Sağlık-Genel' forumundadır ve elif tarafından 20 Nisan 2011 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Çene Estetiği Ameliyatı
  Çene yapısı yüzün estetik görünümü açısından çok önemlidir. Çene ucunun normalden uzun olması yada geredi olması yüzün yan profilden ve ön taraftan görünümünü ileri derecede etkilemektedir. Yapılacak çene estetiği ameliyatı ile çene yapısının düzeltilmesinin yanında yüzün profilide düzeltilmiş olacaktır.

  Çene Estetiği Ameliyatının uygulanışı
  Çene estetiği ameliyatından önce çene ucu geride olan hastalar için yapılan konsültasyon sırasında kararlaştırıldığı büyüklükteki implant lokal anestezi altında ağız içinden veya çene altından yapılan küçük bir kesiden yerleştirilir ve yapılacak olan bu operasyon hastanın hastanede kalmasını gerektirmez. ameliyat sonrasında çene bölgesinde hafif bir şişme olabilir ki bu da birkaç gün içinde kaybolur. Hasta 3 ila 7 gün içinde normal günlük yaşamına dönebilir. Bu ameliyat sonrasında hastada herhangi bir iz kalmaz

  Çene estetiği ameliyatı olan hastanın çene ucu normalden bir miktar ilerde ise ağız içinden yapılan kesiden çene ucu kemiği küçültülür. Bu diğerine göre biraz daha geç iyileşen bir operasyon olarak göze çarpar, fakat bu durumda bile hasta bir hafta içinde işine dönebilir.

  Yapılan çene estetiği ameliyatları git gide halk arasında popülarite kazanmakta olup basit güvenli ve acısız olmasına karşılık yüz estetiğinde ciddi düzelme ve gençleşme sağlayan kolay bir işlemdir.
   


Sayfayı Paylaş