Cehenneme Açılan Kapının Resmi

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve ot-gu tarafından 27 Haziran 2013 başlatılmıştır.

 1. ot-gu Genel Sorumlu


  Bu da Cehennem Kapısı

  Özbekistan'da bulunan Darvaza Çukuru namı diğer Cehennem Kapısı insanı hayrete sürüklüyor Darvaz, Özbekistan'ın ücra kasabalarından biriydi. Bugüne kadar adı pek duyulmadı. Hele hele yabancılar için hiç bir şey ifade etmedi.

  [​IMG]

  Ancak, bu kasabanın hemen yakınında bulunan “Cehenneme açılan kapı” diye anılan yer, Amerika ve Avrupa'da yayınlanan bir belgeselde yer alınca, Darvaz da bir anda ilgi odağı oldu

  35 yıl önce doğal gaz aramaları için yapılan kazılar sırasında, ekipler bir yeraltı mağarasıyla karşılaştılar Mağara o kadar derindi ki, delinen yerin etrafı da bir anda çöktü. Kamp çadırları ve ekipmanlar yerin dibini boyladı

  Kurtarma ekipleri bile, bir şeyleri kurtarmak için o derinliğe inmeye cesaret edemedi. Çünkü onları o derinlikte toksik gaz tehlikesi de bekliyordu Çöküntünün içinden yükselen bu toksik gazların atmosfere karışmasını önlemek için mağaranın dibine patlayıcı atıldı.

  İşte o andan sonra yanmaya başlayan gazları hiç kimse söndüremedi Yaz kış, gece gündüz, derinliği belli olmayan bu çukur yanmaya devam ediyor Derinden, zaman zaman gelen homurtular ise “Cehenneme açılan kapı”yla ilgili pek çok hikayenin uydurulmasına da yol açtı Köylüler gerçeği bilse de bu hikayeleri anlatmaya bayılıyor Kimileri ise inanarak anlatıyor veya dinliyor.

  [​IMG] [​IMG]
   


Sayfayı Paylaş