Casper dizüstü satışlarında %140 büyüdü!

Konusu 'Donanım' forumundadır ve ot-gu tarafından 13 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

 1. ot-gu Genel Sorumlu


  Geçen yıl, Türkiye pazarında notebook satışlarını yüzde 140 oranında arttıran Casper, 14-17 Nisan 2008 tarihlerinde Roma’da düzenlenen “Intel Solution Summit 2008” de 75 ülkeden oluşan "EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi) Notebook Pazarında En Fazla Büyüme Gösterme” ödülüne layık görüldü. Intel Solution Summit 2008’de, EMEA Bölgesi’ndeki 400’den fazla Intel iş ortağından 750 katılımcı yer aldı.

  Ödülü, Intel Dünya Başkan Yardımcısı ve Kanal Organizasyonu Genel Müdürü Steve Dallman’ın elinden alan Casper Pazarlama Direktörü Feray Karaman, Casper olarak her zaman en son teknolojileri dünya ile aynı anda ve rekabetçi fiyatlarla piyasaya sunduklarını, dizüstü bilgisayar alanında ürün gamını genişletmeye, yeni ürünleri pazara sunmaya devam edeceklerini belirtti. Feray Karaman, notebook pazarındaki büyümenin Casper adına 2008 yılında da devam edeceğini belirtirken, en önemli hedeflerinin Türkiye bilgisayar pazarını daha da büyütmek olduğunu dile getirdi.

  Intel Solution Summit (ISS), Intel tarafından her yıl Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’daki bilgisayar üreticilerine senelik yol haritasını, stratejilerini ve mesajlarını aktarmak amacıyla düzenleniyor. ISS etkinliğinde Intel, değişik alanlarda başarı kaydeden iş ortaklarını her yıl bu ödül ve benzerleri ile ödüllendiriyor.

  Casper notebook ürün yelpazesi, Casper Nirvana serisi adı altında, 12.1”, 14.1” 15.4” ve 17” ekran boyutlarındaki modellerden oluşuyor. Özellikle Casper’ın yeni piyasaya sunduğu 12.1” ve 17” ekran Nirvana modelleri büyük ilgi görüyor.

  Casper, Intel tarafından 2005 yılında, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi’nde "Yılın En İyi Pazarlama Ödülü”ne, 2006 yılında Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi’ndeki 75 ülkede bulunan şirketler içinden seçilerek, "Yılın Firması Ödülü”ne, layık görülmüştü.

  2008-05-12
   


Sayfayı Paylaş