Çapak-Chilotilapia Rhoadesii, Malawi Cichlid Tatlı Su Balığı

Konusu 'Akvaryum' forumundadır ve EmRe tarafından 20 Şubat 2011 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Akvaryum/Tatlı Su Balıkları/Malawi Cichlid/Haplochromis Türler
  Balıklar, Bitkiler, Akvaryumlar, Ekipmanlar, Dış filtre, İç filtre, Balık yemleri, Aksesuarlar, Akvaryum resimleri, turkeyarena.net, Akvaryum fiyatları, Akvaryum bakımı, Balık bakımı, Su kaplumbağası, Cichlid, Yunus ciklet...
  [​IMG]

  Ortak İsim: Çapak
  Bilimsel Adı: Chilotilapia Rhoadesii
  Dağıtım: Afrika/Malawi
  Beslenme: Omnivor(Etçil ve Otçul)
  Mizaç: Barışçıl -Bölgeci
  PH: 7.5-8.6
  Sıcaklık: 23C - 28C
  Su Sertliği: 8-15 dH
  En Az Akvaryum Hacmi: 250 lt
  Maksimum Boy: 23 cm
  Ana renkler: Mavi, Gri
  Cinsiyet: Erkeklerin baş ve vücur bölgelerinde mavilik hakimdir.
  Bakım: Bakımı kolaydır.Kaliteli flakes yemler ve protein içerikli yemler önerilir.Akvaryum tabanı için iri taneli kum önerilir.Tankta, mağara tarzı kayalardan dekorlar hazırlanmalıdır. turkeyarena.net
  Sebze içerikli yemlerle diyetlerine dikkat edilmelidir.Akvaryumunuzun tüm bölgesinde yüzen bu balık için, orta-sert su gereklidir.Haftalık dip çekimi mutlaka yapılmalıdır.Su değişimine ve nitrata karşı hassas bir balıktır.
  Üretim: Yumurtalar ağızda kuluçka yöntemi ile olgunlaşır.Üretim tankı, bol miktarda kayalık dekorlardan oluşmalıdır.Dişi balığın saklanabileceği şekilde dizayn edilmelidir.Büyük tanklarda, 2 erkeğe 7-8 dişi gelecek şekilde üretim akvaryumu hazırlanmalıdır.Küçük akvaryumlarda ise, bir erkeğe 4 dişi şeklinde eşleştirme yapılmalıdır.Dişi balığın yumurta ve yavruyu ağzında taşıma süresi 3 hafta sürecektir.
  Olgun bir üremeden, 20-40 yavru elde edilebilir.Yavru balıklar, artemia ve küçük hacimli yemlerle beslenmelidir.
  Genel Yorum: Salyangoz avcılarıdır. 1 erkek 3 dişi olarak bakılmalıdır. Akvaryum tabanında kum olmalıdır. Büyük kayalardan mağaralar yapılmalıdır ve geniş yüzme alanları bırakılmalıdır. Sadece baskın erkek esas görünümünü gösterir, diğerleri dişi rnegindedir.
   


Sayfayı Paylaş