Canon'dan ilginç D-SLR konsepti

Konusu 'Fotoğrafçılık' forumundadır ve pult tarafından 9 Aralık 2009 başlatılmıştır.

 1. pult Well-Known Member


  [​IMG]
  Canon'dan ilginç olduğu kadar ve bir hayli biçimsiz bir D-SLR konsepti,bir fön makinesini andıran makine bir haylide kompaklaştırılmış,şahsen hiç beğenmedim.
  California Sanat Akademisi Endüstriyel Tasarım öğrencilerinden Erin Fong Nova DSLR fotoğraf makinesi adı altında yeni bir tasarım geliştirmiş.
  Erin Fong'un geliştirdiği yeni dijital SLR fotoğraf makinesi tasarımında mobilite ve kullanım esnekliği ön planda tutulmuş. Erin'in geliştirdiği tasarım konsepti eskiden kullanılan Super-8 kameralara benziyor. Başlangıç olarak bir noktadan hareket etme gerekliliği ile Canon dijital SLR modelleri temel alan Nova DSLR fotoğraf makinesi konsepti hem sağ hem de sol elini kullanan fotoğrafseverlerin rahatlıkla kullanabilecekleri bir model. Rakamlar farklılıklar gösteriyor ancak dünya nüfusunun yüzde 13 ile 30 oranında solak olduğu düşünüldüğünde oldukça yüksek sayıda fotoğrafseverin fotoğraf makinelerini kullanırken sıkıntı yaşadıkları ortaya çıkıyor.
   


 2. OrKuN Well-Known Member

  benim hiç hoşuma gitmedi.
   
 3. pult Well-Known Member

  Kimsenin hoşuna gitmedi'ki
   
 4. BaRıŞ Well-Known Member

  yok böyle bir tasarım canon çıldırmış olmalı laugh01
   
 5. pult Well-Known Member

  Eminim bu sadece konsept olarak kalır,seri olarak üretilmeyecek gibi bir şey,zaten canon tasarımcılarının haricinde tasarlanmış bir konsept.
   

Sayfayı Paylaş