Can Sıkıntısı Nasıl Geçer

Konusu 'Güncel Konular' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 18 Eylül 2013 başlatılmıştır.

 1. BaRıŞ Well-Known Member


  Can Sıkıntısını Nasıl Geçirebiliriz?

  Can Sıkıntsını gidermek için ise biz insanlar genel anlamda büyük bir uğraş ve çaba gösteriyormuyuz. Can sıkıntısı durumunda yapmanızı tavsiye edeceğim şeylerden ilki Allah'ı bol bol zikretmeniz olacaktır. Mutlaka bu konuyu ciddiye alın yapılması gereken en ciddi ve en güçlü çözüm yolu budur. Can Sıkıntısı durumlarında Allah'ı daha çok anmak sizi rahatlatacak ve daha pozitif düşünmenizi sağlayacaktır. Bu gibi durumlarda okumanız için sizlere kısa bir dua paylaşmak istedim Dinimizde Can Sıkıntısı için okunacak bir Dua vardır.

  "Ya Vedûd!, Ya Vedûd! Ya Ze'l–arşi'l–mecid! Ya Mübdi', Ya Mu'id! Ya Fe'aalün lima yürid! Es'elüke bi–nuri vechikellezi mele'e erkane arşike ve es'elüke bi–kudretikelleti kadderte biha halkake ve bi–rahmetikelleti vesiat külle şey'in. La ilâhe illâ ente. Ya Muğis, eğisni! Ya muğis, eğisni! Ya muğis, eğisni!.."

  Duanın Meali:
  Ey Vedûd! Ey Vedûd! Ey yüce Arşın Sahibi! Ey kâinatı hiçten ve benzersiz bir şekilde yaratıp bin bir isminin tecellileriyle emsalsiz bir şekilde süsleyen Mübdi'! Ey varlıkları ölümünden sonra yeniden inşa edip dirilten Muîd! Ey dilediği her şeyi yapan! Arşının rükünlerini dolduran Zâtının nûru hürmetine; yarattığın bütün varlıklara hükmeden kudretin hürmetine ve her şeyi kaplayan rahmetin hürmetine istiyorum. Senden başka hiçbir ilâh yoktur. Ey kendisinden yardım isteyene yardım eden! Bana yardım et. Ey güç durumda olanlara yardım eden ve ummadıkları yerlerden ihtiyaçlarını ellerine veren Muğîs! Bana yardım et!
   


Sayfayı Paylaş