Camileo H20, Toshiba dan yepyeni HD kamera

Konusu 'Ev Teknolojileri' forumundadır ve GuNaHKaR tarafından 16 Haziran 2009 başlatılmıştır.

 1. GuNaHKaR Well-Known Member


  Toshiba Camileo H20
  Firma, üst segment HD kayıt özellikli kamera serisine yeni bir ürün eklediğini duyurdu.
  Camileo H20, her türlü kullanıcıya uygun çok amaçlı bir HD kamerayı, 1080p yüksek çözünürlük (HD) işlevi ile üstün güç tasarruf teknolojisini birleştirdi. Kaydedilen görüntüler, (16:9 formatındaki) 3 inç TFT döndürülebilen ekranda veya dilenirse entegre HDMI çıkışı sayesinde HD TV’ye bağlanarak izlenebiliyor.

  Toshiba Avrupa PC Aksesuarları, Çevre Birim Donatıları ve Servis Departmanı Genel Müdürü Marco Perino yaptığı açıklamada, “Her geçen gün daha fazla tüketici kendi yüksek çözünürlüklü içeriklerini yaratıyor ve fiyatlar da tüketiciye daha fazla yaklaşıyor. Yeni Camileo H20, HD (1440 x 1080p) çözünürlüğü uygun fiyatla sunarak bu kategoriye mükemmel olarak uyum gösteriyor. “dedi.

  Kompakt ve şık tasarımı ile Camileo H20, açık hava yürüyüşleri veya arkadaşlarla dışarıda geçirilen bir gece gibi tüm etkinlikler için ideal bir video cihazı. 5X optik zoom ve 4X dijital zoom kombinasyonu (2X 1080p) uzak görüntülerin bile son derece net kaydedilmesini sağlarken, güç tasarruflu CMOS sensör teknolojisi şarjlar arasında dört saate kadar video kayıt süresi olanağı veriyor.

  Ayrıca, 3200 x 2400 pixel’e kadar dijital durağan görüntü (fotoğraf) çekebilme özelliğine sahip Camileo H20’de bir entegre flaş ve kırmızı-göz giderme fonksiyonu bulunuyor. 32 GB'a kadar SD/SDHC hafıza kartlarını destekleyen ürün kart okuyucu, slayt gösterimi, bilgi depolama, sahne desteği, YouTube'a yükleme özelliklerine de sahip.

  Zengin aksesuar içeriği ile bir kameradan beklediğiniz tüm yan ürünler kutusundan çıkıyor. Camileo H20 paketin bir HDMI kablosu (1.2m), AV kablosu (1.2m), USB-kablosu (0.9m), NP60 Li-ion şarj edilebilir pil, güç adaptörü, kılıf (çanta), temizleme bezi, bilek askısı, Arcsoft gibi yardımcı yazılımları içeren CD, hızlı başlangıç kılavuzu ve kullanıcı el kitabı sunuluyor.

  [​IMG]
   


 2. GuNaHKaR Well-Known Member

 3. BaRıŞ Well-Known Member

  biraz inceleme fırsatı buldum,
  zoom ve odaklaması çok yavaş gibime geldi, çok iyi ve homojen ışık altında çekim kalitesi güzel, İç mekan çekimlerinde veya ışığın zayıf ve/veya değişken olduğu ortamlarda karıncalanma yoğunlasıyor ve birtürlü görüntüyü net hale getiremiyor yada getirmekte zorlanıyor, benim tecrübelerim bu şekilde.

  Almayı düşünen arkadaşlar bunları dikkate alarak ve inceleme fırsatı bulabilirlerse birebir test ederek karar versinler, umarım yardımcı olur.
   
 4. pult Well-Known Member

  GuNaHKaR
  Haber için sağol,ayrıca bu ürün çok kompak bir yapıya sahip vede çok estetik,bir kamerada donanım kadar önemlidir komkat ve estetik olması sonuçta taşınabilirliğin üst sevyede olması lazım.

  BaRıŞ
  Ben henüz görmedim incelemedim ama o dediğiniz problemler az çok bu tür ürünlerin çoğunda var,son kullanıcı zaten bu dediğiniz problemlerden çok etkilenmiyor veya anlamıyor dikkat isteyen bir ayrıntı.
   
 5. BaRıŞ Well-Known Member

  haklısın son kullanıcı için detay oldu biraz, tam profosyonel makineler olmadığı için butür kompak cihazlarda olan genel problemler :)
   

Sayfayı Paylaş