Çalışmanın Hayatımızdaki Önemi

Konusu 'Sosyal Konular' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 6 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

 1. BaRıŞ Well-Known Member


  Çalışmanın Hayatımızdaki Önemi Yeri Nedir
  Çalışmanın Hayatımızdaki Önemi, kısaca Çalışmanın Hayatımızdaki Önemi, Çalışmanın Hayatımızdaki Önemi değei, Çalışmanın Hayatımızdaki Önemi hakkında, özet olarak Çalışmanın Hayatımızdaki yeri

  Çalışmak, bir amaç için emek harcamaktır. Fikri ve bedeni olur, ya da her ikisinden de içerir. Amaç, yarar sağlamaktır.

  İnsanlar gördükleri işten ve iş çevresinden memnun oldukları sürece daha verimli çalışırlar, Bir kurum veya kuruluşta çalışanların memnuniyeti yalnızca o iş yerine değil, dolaylı olarak aile ve toplumsal ilişkilere de yansıyacak sonuçlar doğurmaktadır.

  Günümüzde ekonomik amaçlı çalışmalar egemendir. Bunlar bilimsel, teknik, sanayi, ticari olabilirler. Sosyal ve kültürel çalışmalar insani amaçlı örgütlerin çalışmaları olabileceği gibi, ekonomik amaçla da yapılabilirler.

  Çalışmalardan elde edilen bilgilerin paylaşılması için bugün, katılanların katkısının olabileceği çok taraflı veya yalnızca bir bilginin sunulmasını amaçlayan tek taraflı toplantılar da yapılmaktadır. Tek taraflı sunuşlar yazılı olarak da yapılabilir. Günümüzde konferanslar, sempozyumlar, bildiri sunmalar, paneller, kurslar, atölye çalışmaları bu tarzın örnekleridir.

  Dinimizde de Müslüman hiç ölmiyecekmiş gibi dünya için yarın ölecekmiş gibi de ahiret için çalışmalıdır. Peygamberimizin bu konu ile ilgili hadisleri ve Allah’ın Kur’an da ayeti kerimeleri vardır. Çalışırken helal kazanç elde edimeli, haram olan işlerle uğraşılmamalıdır.Zira helal yollardan elde edilmeyen kazançlar haramdır.
   


Sayfayı Paylaş