Çadır Köşk

Konusu 'İstanbul' forumundadır ve GamZe tarafından 1 Kasım 2008 başlatılmıştır.

 1. GamZe Moderator


  Çadır Köşk

  Köşk Abdülhamit` in hallinden sonra uzun yıllar kapalı kalmış, 1940 yılında Maliye Bakanlığı`nca İstanbul Büyükşehir Belediyesi`ne devredilmesi ve korunun "Yıldız Parkı" olarak adlandırılmasından sonra Çadır Köşkü onarılmış, 1949 -1960 yıllarında Avadis Çakır isimli pastane sahibi tarafından işletilmiştir.
  27 Mayıs 1960 İhtilali sonrasında Çadır Köşkün`de Tanzimat Müzesi kuruldu.1982 yılında diğer köşklerle beraber kullanım ve işletme hakkı Turing`e verildi. 1995 Haziran ayında İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından devir alınmasıyla restorasyon çalışmalarına hemen başlanmış ve köşk bütünüyle restorasyondan geçirilmiştir.turkeyarena.com
  Her çeşit sıcak ve soğuk içeceğin, sandviç ve tostun, tatlı ve sandviçin rahatlıkla bulunabileceği köşk, geniş bahçesi ve havuzuyla da ilgi çekmektedir. İşletme, hafta içi kafeteryaya dönük hizmet verirken, hafta sonu ise sabahları açık büfe kahvaltı ve kafeterya çeşitleri ile hizmet veriyor. Ayrıca nişan, düğün, toplantı ve organizasyonlarınızda hizmet sunuyor.
  Tel: 0212 258 90 20
  Adres: Yıldız Parkı Beşiktaş

  [​IMG]

  [​IMG]
   


 2. GamZe Moderator

Sayfayı Paylaş