C vitaminli otomobiller geliyor

Konusu 'Oto Haber' forumundadır ve OrKuN tarafından 13 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  [​IMG]
  Otomotiv mühendisleri, daha ufak ve daha verimli otomobilleri 2010 yılında konsept modellerini ve çizimlerini sergileyerek gelecekteki araçların nasıl olacağı konusunda önemli ipuçları verirken bir yanda da daha çok araştırma geliştirme yapmaya devam ediyorlar.
  OTOMOTİV mühendisleri bir taraftan daha küçük ve daha çevreci araçlar geliştirmek için çalışırken diğer taraftan farklı teknolojileri hayata geçirmek için araştırmalarını sürdürüyorlar. Mühendisler her gün farklı bir teknolojiyi hayata geçirerek önce konsept modellerle tüketicinin beğenisine sunuyor, ardından gördüğü talep ölçüsünde seri üretime sokuyor.

  Nemli Tutuyor
  Son olarak Japon otomotiv devi Nissan’ın mühendisleri otomobilin havalandırmasına yerleştirilmiş solunabilir C vitaminli klima sistemini geliştirdi. Geleceğin teknolojisi olarak gösterilen bu klimalar sayesinde insan derisinin nemini koruması ve nemli tutması amaçlanıyor. Bu sayede klimanın yarattığı kuruluk ortadan kalkıyor. Solunabilir C vitamini üfleyen klimaların sürücülerin klima hakkındaki negatif görüşlerini yenmesi ve uzun yollarda oluşan yorgunluğu ve yıpranmayı azaltması bekleniyor. Üretilecek yeni jenerasyon klimalarda hava filtresinde plasma toplayıcı iyon jeneratörü ve iç/dış hava kontrol sistemi olması ve bunların tek tuş ile kontrol edilebilmesi planlanıyor.

  Sırt Ağrıtmayan Koltuklar
  Bunların yanında Nissan'ın, NASA tarafından geliştirilen, bacaklarda ve sırttaki kan akışını düzenleyebilen ve sırt ağrılarını azaltarak daha rahat bir sürüş keyfi yaratan koltukları kullanmaya yakın zamanda başlaması bekleniyor.
  03.08.2010, Salı
   


Sayfayı Paylaş