Buz İle Cilt Bakımı

Konusu 'Cilt Bakımı' forumundadır ve GamZe tarafından 12 Aralık 2007 başlatılmıştır.

 1. GamZe Moderator


  Buz İle Cilt Bakımı
  Soğuk tedavinin size nasıl faydalar sağlayacağını biliyor musunuz? Günün yorgunluğunu ve stresini alan, metabolizmayı canlandıran çok değerli bir yardımcı. Saydam, sert, pürüzsüz, aydınlık. İşte buz böyledir; tam cildimizin olmasını istediğimiz gibi. Güçlendirici şok tedavisi için bir parça buz gibisi yok. Makyajınızı yapmadan önce, bir tülbent ya da gazlı beze saracağınız buzu yüzünüzün ve gözlerinizin çevresinde gezdirmeyi deneyin. Buz ile kasları güçlendirebilir, cildi gerginleştirebilir, derinin çökme ve şişmelerini yok
  edebilir,yağlı ciltlerin genişlemiş gözenekleri üzerinde mükemmel sonuç alabilirsiniz. İşte sizin için aşağıda buz ile uygulayabileceğiniz bir kaç cilt bakım önerisini sıraladık:

  1- Cildiniz kuru, hassas ya da sorunlu (yani akne ve sivilce oluşumuna meyilli) ise, buzdan uzak durun.

  2- Yüz çevresi ve boynu güçlendirmek için, küçük parçalara ayırdığınız 9-10 adet buzu plastik ve kılıf içine koyun. Bunu bir sure yüzünüzde gezdirdikten sonra biraz ara verin. Bu işlemi, buz eriyinceye dek sürdürün. Zaten, ilgili bölgede karıncalanma hissi duyacaksınız.

  3- Her gece, yatmadan önce cildinizi göz kamaştırmasını sağlayabilirsiniz. İnce bir tülbente sardığınız buz kalıbını hızla göğüslerin üzerinden geçirin. Soğuk, dokuları gerginleştirip canladıracaktır.

  4- Buzdolabında bir çay kaşığı bulundurun. Sabahları, yorgun ya da şişmiş gözlerle uyanırsanız, bunu kullanabilirsiniz. Kaşığın tümsek kısmını gözkapağına dayayıp birkaç saniye bekleyin. Farkı hemen hisedeceksiniz
   


 2. ShaDow_19 Well-Known Member

  Saolasın Gamze buzdan uzak durmam gerektiğini öğrendim sayende :D
   
 3. yaren38_20 Well-Known Member

  saol gamze buz gerçekten faydalı..sayende yaglı ciltlerde kullanılmaması gerektiğini ögrendim..:)
   

Sayfayı Paylaş