Büyükçekmece Kültür Park Nerede, Nasıl Gidilir

Konusu 'İstanbul' forumundadır ve GamZe tarafından 22 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

 1. GamZe Moderator


  Büyükçekmece Kültür Park
  Kültür Park, İstanbul ili Büyükçekmece ilçesinin Dızdarıye Mh. mahallesinde (Kültür Park) yer alıyor.

  Osmanlı İmparatorluğu"nun 700. kuruluş yıldönümü kutlama etkinliklerinin yapılacağı mekan olarak düzellenen, yapılan ilave tesislerle kültür ve sanat etkinliklerinin yapılabileceği alan haline getirilen ve unutulmaya yüz tutmuş MİMAR SİNAN eserlerini restore ederek hayata döndürülen 100 dönümlük bu alana KÜLTÜRPARK projesi yapıldı.

  Büyükçekmece'lilere ve İstanbul'lulara gezi,dinlence ve eğlenme ihtiyaçlarına cevap verecek bir alan sunduk. Çok amaçlı 5000 kişilik Açık Hava Tiyatrosu, Anadolu lezzetlerinin sunulduğu Yöre Evleri,tarihi eserleri ile çevreli, Büyükçekmeceli gençlere eğitim sunulan Kültür Eğitim Merkezi'nin bulunduğu bir alan haline gelen Kültürpark, festivallerimizde ana üssü olmuştur.

  Kültürpark'ta bulunan Yöre evleri, Anadolu'nun karakteristik mimari özelliğini taşıyan yörelere özgü evlerin sembolize edildiği minyatür evlerden yine o yörelere ait otantik lezzetlerin bulabileceğiniz farklı bir mekandan oluşmaktadır. Amasya Evi'nden Ürgüp Evi'ne, Akşehir Evi'nden Kıbrıs Evi'ne, Rumeli Evi'nden Malatya Evi'ne, Mersin Evi'nden Maraş Evi'ne, Aydın Konağı'ndan Diyarbakır Evi'ne. Oba çadırı, Göl Kıyısındaki Et ve Balık Lokantaları lezzet ve keyifin adresi.

  [​IMG]
  Kültürpark Amfi Tiyatro

  [​IMG]

  [​IMG]
   


Sayfayı Paylaş