Büyük devlet olmamak için elimizden geleni yaptık!!!

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve abdulkadir tarafından 16 Şubat 2008 başlatılmıştır.

 1. abdulkadir Well-Known Member


  BÜYÜK DEVLET OLMAMAK İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPTIK

  Onlar bunları yaparken bizler ne yaptık?
  1–Tarihine düşman bir nesil yetiştirdik. Bin yıllık büyük bir medeniyeti yok saydık. Bin yıl dünyanın en tepesinde olan bir millet ve onun devletinin kültürünü tamamen reddettik. Bunun yerine bu millete uymayan, batı toplumunun rezil denilecek adetlerini milletimizin önüne koyduk. Kalkınmayı, millete zorla şapka girdirmede gördük. Gelişmeyi, balo yapmada, dans etmede, danslarda eşleri karşılıklı değişmede aradık. Medenileşmeyi, alfabemizi, yazımızı değiştirerek bir gecede bir milleti okuma yazması olmayan insanlar topluluğu yapmakta bulduk.
  2–Biz halkımızı inançlara, renklere, giyim kuşamına göre sınıflara ayırarak muamelelere tabi tuttuk. İnsanımıza özgürlük, teşebbüs hürriyeti vereceğimiz yerde, ya sev ya terk et, herkes tek elbise ve tek renk olacak mantığı ile muamele ettik.
  Namaz kılan insanımızı ağzı ile kuş tutsa devletin hiçbir idari kadrosunda görev vermedik. Başörtülü bir kadın, deha bir beyine sahip olsa, ondan faydalanmayı asla düşünmedik. Çünkü başı örtülüdür, devletimizi her an yıkabilir(!) dedik. Başörtülüler devlete düşmandır dedik.
  3–İnancının gereğini yerine getirene gerici, yobaz, örümcek kafalı olarak baktık. Ülke nüfusunun yarısından fazlası namaz kılar, başını örter, inancının gereklerini yerine getirir. Bu kesimi birinci sınıf insan yerine koymadık, alaya aldık, hor ve hakir gördük. Sonra da bu insanlardan olumlu işler bekledik…
  4–Muasır medeniyete ulaşmak isteyen bir devlet, önüne hedef olarak ne koymalıdır? Devletin gayesi, halkının huzur ve mutluluğunu sağlamak, sosyal adaleti tesis etmektir. Devletin kalkınması da, halkın refahı için olmalıdır. Bizde ne oldu? Devletin birinci amacı, laikliği korumaktır, laiklik devletin olmazsa olmazıdır. Millet ölmüş, aç kalmış kimin umurunda? Laiklik var ya… Kamusal alan var ya… Ülke nüfusunun üçte biri açlık sınırının altında yaşıyor, buna çare arayalım diyen yok. Yatıyoruz laiklık, kalkıyoruz laiklik…
  5–Büyük devlet olmak, hem bütün dünya insanlığına hem de halkına huzur, mutluluk, sosyal adalet getirmekle olur. Devletler arenasında "yurtta sulh cihanda sulh" mantığı ile hareket edilmez. Devletlerarasındaki ilişki çıkar, menfaat ilişkisinden ibarettir. Bir devletin; bir başka devletle ilişkisi karşılıklı çıkarlar üzerine kurulmalıdır. Türkiye cumhuriyetinin komşusu İran ile eğer çıkar ve menfaati varsa ilişki kurar. Ne yazık ki cumhuriyetimiz, bir devletle ilişki kuracaksa, o devletin rejimine, dini inancına bakarak karar verir oldu. Ülkemize sermaye gelecek, ama biz sermayenin rengine bakıyoruz, İran'dan, Arabistan'dan gelirse rengi yeşildir, kabul etmeyiz. İngiltere'den, Rusya'dan gelirse rengi kırmızıdır, kabul ederiz.
  Genç cumhuriyet, kendisine hedef olarak dinden arınmış bir idare şeklini hedef olarak seçmiş. Olmazsa olmaz, dinden arınmış, dini insanların hanelerinin içine hapsetmiş, kalplere koymuş bir anlayış. Bunun aksini düşünen herkes rejim, sistem ve devlet düşmanıdır. Bu mantıkla hareket edince ülke nüfusunun yarısından fazlasını rejim, sistem ve devlet düşmanı olarak gören bir düşünce ile dünyanın son iki dikta rejiminden biri olmaktan öteye gidemedik. Dünyada bir kuzey Kore bir de Türkiye kaldı. Kuzey Kore'nin bizden farklı yönü, onlar içte de dışta da tam bir kurt. Biz ise, içte kendi halkına karşı kurt, dışta kuzuyuz.
   


 2. doğkan07 Hyundai Servis

  benim demek istediği herşeyi yazmışın kardeşim agzına saglık bizimle paylaştıgın için teşekkürler
   
 3. ot-gu Genel Sorumlu

  bu yazı tamamen bir safsata,  Laik lik bu ülkenin vazgeçilmez bir parçasıdır, ülkenin % 80-90 ı aç doğrudur, bu ekonomiyi düzeltmek yerine türbanmıdır derdimiz de getirdiniz milletin önüne koydunuz ve ülkeyi ikiye böldünüz, türbanlı türbansız diye, kardeşi kardeşe düşman ettiniz

  buyazıyı asıl yazan yazar kimse adam olsun, vatan haini değil

  Türkiye Cumhuriyeti Laik tir Laik kalacaktır, Laiklik din düşmanlığı değildir ayrıca
   
 4. ShaDow_19 Well-Known Member

  Oğuz abiye kesinlikle katılıyorum... %80 i açmışş,, kardeş kardeşe düşman olmuşş daha neler... Ayıp yani bu kadarda olmaz..
   

Sayfayı Paylaş