Bütün Burçların Tarih ve Özellikleri

Konusu 'Astroloji ve Burçlar' forumundadır ve EjjeNNa tarafından 11 Nisan 2015 başlatılmıştır.

 1. EjjeNNa Administrator


  Bütün Burçların Tarih ve Genel Özellikleri

  Koç (22 Mart-20 Nisan)

  Koç Burçları: Koçlar zeki ve çabuk kavrayabilen kişilerdir. Organizasyon yetenekleri gelişmiştir. Koç burcu olan kişiler Kendilerinden daha çok beğenilen birinin çıkması, onlar için büyük bir bozgundur. İçin için bu kişileri beğenir, takdir eder fakat çok kıskanırlar.Gazete okurken herhangi bir habere ya da televizyon seyrederken bir programa kolaylıkla sinirlenebilir ve birden parlayabilirler.Ayrıca koç burçları Küçük olaylar karşısında bile ağızlarına geleni söylerler. Ancak öfkeleri geçince yaptıklarından pişman olur ve olanları çabucak unuturlar.

  Boğa (21 Nisan-21 Mayıs)

  Boğa Burçları: Sakin ve huzurlu yapıları, hayatlarını ahenkli bir şekilde geçirmelerini sağlarlar.Hayatları boyunca başlarına gelen türlü acılar, dertler ve zorluklar karşısında yılmadan mücadele ederler ve ayakta kalmayı başarırlar.Sahip kelimesi onları ifade eder ve yaşam felsefeleridir. İlişkiler konusunda son derece güvenilirdirler ve insanlara yardım etmeyi severler.

  İkizler (22 Mayıs-23 Hazi-ran)

  İkizler burcu: Becerikli ikizlerin yapamayacakları iş yok gibidir. Yaptıkları işe ve o anki ortama göre farklı karakterlere bürünürler. Bu yapılarını her zaman görebilmek mümkündür.Ayrıca İkizler burcu insanlarının fizikleri güzeldir. Genellikle uzun boyludurlar, biçimli bir bedene sahiptirler, uzun kol ve bacakları, koyu kumral saçları, kahverengi gözleri vardır. Uzağı çok iyi görürler ve iyi gözlemlerler.

  Yengeç (22 Haziran-23 Temmuz)

  Yengeç burçları her konuda aşırı derecede hassas, kırılgan ve kuruntuludurlar. Yengeç burcu insanı duygusaldır ve olaylar karşısında oldukça duyarlıdır. Çevresini ve arkadaşlarını çok severler fakat bunu pek belli etmezler. Kendilerini herhangi bir şekilde kıran kişileri zor bağışlarlar ve yapılanı kolay unutmazlar. Yengeç'ler özellikle müzikle ve dini konularla ilgilidirler.

  Aslan (24 Temmuz -22 Ağustos)

  Aslan burcu kral burçtur. Bu özelliklerine uygun olarak ta aslan burcu insanları başkalarının yaşantılarını da onlar adına düzenlemek isterler. Dış görünüşlerine çok önem vermeleri yüzünden, onları her an bakımlı görebilirsiniz. Yürüyüşleri farklıdır ve girdikleri yerlerde bakışlar hemen üstlerinde toplanır.

  Başak (23 Ağustos-22 Eylül)

  Başak burcu insanı yönetici gezegeninin de etkisiyle yaşamda hep bilgiyi arar. Zekalarını kendilerine yardımcı olarak görürler.Başak burcunu tanımlayan sözcük İncelerim dir. Başak burcu insanının yaşamındaki en önemli konu İş tir.Başaklar, kendilerini hiç kimseye kullandırtmazlar, sınırları vardır ve 'hayır' demesini bilirler. Tutumlulukları bazen pintilik derecesindedir. Sağlıklı saç tellerine sahiptirler. Gözleri ve bakışları etkileyici olduğu için de hemen onun etkisinde kalırsınız. Farklı bir karizması vardır.

  Terazi (23 Eylül-22 Ekim)

  Terazi burcu insanları simgesi gibi herşeyi tartıp biçen tiplerdir.Terazilerin adalet duygusu çok güçlüdür. Onlarda abartılı, aşırıya kaçan bir hareket göremezsiniz. Yakın dostlarından bir vefasızlık gördükleri zaman çok etkilenirler. Terazi burçlarının fiziksel yapıları çok güçlüdür. Zodyak'ın en güzel kişileri diyebiliriz.

  Akrep 23 Ekim-22 Ka-sım)

  Akrep burçları: Hiçbir işi yarım bırakmazlar.Akrep burcu insanları ukala ve kendini beğenmiş insanlardan hoşlanmazlar. Onları aşağılayarak hadelerini bildirirler. Hiçbir konuda uzlaşmaya yanşma taraftarı değillerdir, her zaman kendi bildiklerini okurlar. Yaptıkları işlerde sabır ve özenle çalışırlarken, gösterişten uzak dururlar. Akrep burcu insanları genellikle orta yada daha uzun boylu olabilirler.

  Yay (23 Kasım-22 Aralık)

  Yay burcu insanları samimiyetleri ve hayata iyimser bakış açılarıyla tanınırlar.Yay'ların özgürlükleri ve yaşam alanları kısıtlandığı zaman, içsel bir biçimde alt üst olurlar. Bazı yay burcu insanları akılsızca risklere atılabilirler. Yay burcu insanı genellikle uzun boylu, ince bir beden, çekici bir yüz, kahverengi saçlar, pembe-beyaz tene sahiptir.

  Oğlak (22 Aralık-20 Ocak)

  Oğlak burcu insanı geleceği ayrıntılı biçimde planlamaya çalışır. Oğlak burcu insanı ciddi, tutucu ve güçlü iradeleri ile tanımlanırlar. Güvenilirlik ve dürüstlük. Görev sorunluluğu almaktan asla çekinmezler. Başarısız insanlara tahammül edemezler ve hatta onlarla alay ederler. Oğlaklar zor arkadaşlık kurarlar fakat kurdukları arkadaşlıklar sağlam olur. İyi sır tutarlar.

  Kova(21 Ocak-19 Şubat)

  Kova burcu insanlarının hayal güçleri sınırsızdır ve düşünceleri bulundukları anın ötesinde, akılcı ve sezgiseldir.Modern görünüşleri yanısıra, inatçı ve sabit fikirlidirler. Onlara yaklaşmak zordur, çünkü ne kadar dostça davranırlarsa davransınlar, arada her zaman bir mesafe bırakırlar.Özellikle Kova kadınlarının yüz hatları çok güzeldir. Yaşlanıncaya kadar bakımlarına özen gösterirler.

  Balık (20 Şubat-21 Mart)

  Balık burcu insanları duygusal yapılarını her alanda belli ederler. Gururları her zaman ön plandadır. Çok duygusal olmalarına rağmen bazen tek kalemde siler atarlar. Balık burçları öğrenmeyi sever ve meraklı tiplerdir. Hatalardan ders almasını hiç beceremezler. Aynı hataları birkaç kez tekrarladıkları görülmüştür. Balık burcu insanları genellikle balık etinde olup, kol ve bacakları kısadır. Soluk tenli, açık kahverengi gözlü, uykulu gibi mahmur gözleri vardır.
   


Sayfayı Paylaş