Burun Tıkanıklığı, Burun Akıntısı

Konusu 'Şifalı Bitkiler' forumundadır ve elif tarafından 9 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Burun Tıkanıklığı
  Mevsimler hava şartları dolayısıyla, vücudumuzun en zayıf anlarını yakalayan mikroplar yoluyla enfeksiyon kapan solunum yollarımızı, grip ve nezle hastalıklarını meydana getirmektedir. Vücudumuzun bu tür hastalıklara karşı güçlü olması için bazı beslenme şekillerini bilmemiz gerekmektedir. Burun tıkanıklığı tedavisinde ve burun akıntısında kullanabileceğiniz bitkisel tedavi yöntemleri ve uzmanların ortak önerdiği yöntemler şu şekildedir.

  Bir bardak suyun içerisine yaklaşık olarak bir çay kaşığı tuz ve bir çay kaşığı karbonatı ilave ettikten sonra iyice karıştırıyoruz. Burun tıkanıklığı için hazırladığımız bu karışımı, burnumuzu kolonya çeker gibi, çekiyoruz.

  Bir başka diğer yöntem ise, çörek otu; Çörek otunu iki su bardağı suda ısıttıktan sonra kurumasını bekliyoruz. Kuruttuğumuz çörek otlarını toz haline getiriyoruz. Daha sonra birinci bitkisel yöntemdeki gibi burnumuza, kolonya misali çekiyoruz. Bir diğer yöntem ise papatya ve oğul otundan oluşuyor. Malzemelerimizi temin ettikten sonra papatya ve oğul otunu haşlayın, Haşlama işlemi bittikten sonra oluşturduğumuz karışımı burnumuza çekiyoruz. Grip hastalığına burun akıntısına ve tıkanıklığına iyi gelen bitkiler yukarıdaki gibidir. Bu hastalığa yakalanmamak için vücudunuzun bağışıklık sistemini güçlü tutmalısınız. Bunun için bol, bol c vitamini bakımından zengin meyveler ve sebzeler tüketerek. Akşamları siyah çay yerine rezene çayını içerek, bağışıklık sisteminizi güçlendirebilirsiniz.
   


Sayfayı Paylaş