Burun Estetiği Nedir, Nasıl Yapılır?

Konusu 'Sağlık-Genel' forumundadır ve buruneste tarafından 16 Kasım 2011 başlatılmıştır.

 1. buruneste New Member


  Burun için Estetik Ameliyatı
  Burun yüzümüzün tam ortasında bulunan ve yüzümüzün diğer bölgelerine oranla en çok dikkat çeken yapılardan birisidir. Burun estetiği ameliyatı yani diğer adı ile rinoplasti ameliyatı yurdumuzda gerçekleştirilen en çok estetik ameliyattır. Bu ameliyatı kimler olabilir diye soracak olursak 18 yaşını doldurmuş psikolojik ve beden sağlığı tamamen yerinde olan ameliyat olmayı eskiden bu yana düşünen ve karar vermiş insanlar yerinde olur. Bu ameliyattan önce yapılması gereken bir takım işlemler vardır. Bunlar beden sağlığının yerinde olup olmadığının incelenmesi gibi. Bunun için bir takım tahliller, tetkikler yapılır. Ameliyat genel anestezi altında gerçekleştirilir. Toplamda 2-3 saat arası sürmektedir.

  Burun estetiği bir yapı olmanın dışında aynı zamanda fonksiyonel bir organdır. Nefes ve koku almayı sağlayan bir organdır. Burun estetik ameliyatı yapılırken amaçlardan bir tanesi de nefes almayı kolaylaştırmaktır. Burun estetik ameliyatı uygun ameliyathane koşulları altında yapılır. Ameliyattan sonra yaklaşık 4-5 saat gıda tüketemezsiniz. Estetik ameliyatından sonra yapılacak işlem 1 gün boyunca hastanemizde istirahat etmektedir. Evinize gittikten sonra 48 saat dinlenmeniz yerinde olacaktır. Bu arada hastanemizde kaldığınız sürede ve evde olduğunuz sürede iki saatte bir 15 dakika göz çevresine soğuk uygulama yapmak ödemleri ve ekimoz dediğimiz morlukları azaltacaktır. Bunların oluşumunu minimum düzeye indirecektir. Uzun dönemde burun estetiği ameliyatı sonuçları 1 yıla kadar uzanır. Fakat 2,3 hafta içinde ödemlerin ve morlukların büyük bir kısmı geçer. 2,3 haftadan sonra ancak sizin hissedebildiğiniz, dışardan insanların pek hissedemediği ciltteki minima ödemler kalacaktır. Bu şekilde 3 ay kadar devam edecektir. 3 ay, 6 ay arasında burun artık nihai şeklini alacaktır. Burun ameliyatı sırasında eğer septum eğrilikleri düzeltilmişse bunun için tampon konacaktır. Tamponunda burnunuzda 2 gün kadar durması gerekecektir. Tamponları çıkarmak eskisi gibi zahmetli bir işlem değildir. Ameliyattan sonra burnunuzda 1 hafta plastik alçının durması gerekmektedir. Nihai sonuç bir ay içerisinde alınabilecektir. Estetik ameliyatları hakkında ayrıntılı bilgi almak için burunestetigimerkezi.com adlı sitemize girerek detaylı bilgi alabilirsiniz…
   


 2. EmRe Well-Known Member

  Fiyatlar hakkında bilgi verirmisiniz.
   
 3. buruneste New Member

  Burun estetiği bir diğer adı ile rinoplasti operasyonu en çok estetik cerrahi operasyonları arasında en çok yapılan ameliyatlar arasındadır. Burun estetiği ameliyatında iki tür teknik kullanılmaktadır. Birincisi açık burun estetiği ameliyatı ikincisi kapalı burun estetiği ameliyatıdır. Kapalı burun estetiği ameliyatında kesi işlemi yapılarak ameliyat yapılabilir. Kapalı teknikte ise burun asimetrisi, nefes alma zorlukları ve nazal sorunların giderilmesi kullanılır.

  Burun estetiği ameliyatı yaş sınırı bayanlarda 17 erkeklerde ise 18 yaş sonrasında yapılabilen bir ameliyattır. Ameliyat genel anestezi altında yapıldığı için operasyon sırasında hiçbir ağrı, acı hissetmezsiniz. Toplamda operasyonun süresi 2 ila 3 saat arasında yapılabilmektedir. Ameliyat sonrasında hastanemizde kalmanıza gerek duyulmaz. Eğer hastada burun çevresi etrafında veya başka bir sorun yaşıyor ise hastanemizde 1 – 2 gün kalması uygun olabilir.

  Burun estetiği ameliyatı öncesi doktorumuz tarafından burun analizi yapılır. Yapılan analiz sonrasında nasıl bir burun estetik operasyonu yapılacağına karar verilir. Bilgisayar ortamında 3 boyutlu olarak yapılan Burun estetiği ile ameliyat sonrası nasıl bir görünüm kazanılacağına bakılır. Ameliyat gerçekleştirildikten sonra burnun yüze tam olarak oturması için 8-12 ay arasında beklemek gerekmektedir. Ameliyat hakkında detaylı bilgi almak için burunestetigimerkezi.org adresini ziyaret edebilirsiniz.
   

Sayfayı Paylaş