Burçların Sevdiği Yemekler

Konusu 'Astroloji ve Burçlar' forumundadır ve EjjeNNa tarafından 4 Nisan 2015 başlatılmıştır.

 1. EjjeNNa Administrator


  Hangi Burç Hangi Yemeği Sever?

  Koç burcu ve en sevdiği yemekler: Deniz ürünleri, meze, kahvaltı

  Öncü ve maceraperest ruhlu Koç burçları kahvaltıda sucuklu yumurtaya, fasılda mezeye öncülük eder, denizden babaları çıksa yerler.

  Boğa burcu ve en sevdiği yemekler: Çorba, kebap, salata

  Uyumlu Boğa burçları tam bir “günün menüsü” insanıdırlar. “Çorba-kebap-salata”, onlar için bir nevi “Metin-Ali-Feyyaz”dır.

  İkizler burcu ve en sevdiği yemekler: Börek, sandviç, zeytinyağlı

  Sempatik ve konuşkan İkizler burçlarını altın gününe çağırın, koşarlar. Gelsin börekler, gitsin sandviçler, zeytinyağlılar.

  Yengeç burcu ve en sevdiği yemekler: Et yemekleri, sandviç, light yemekler

  Yengeç demek, kırılgan bir kalp ve hassas mide demek. Bu yüzden yağsız et yemekleri, sandviçler ve light ürünler bu burcu masada tutar.

  Aslan burcu ve en sevdiği yemekler: Çiğ köfte, döner, mantı

  Aslan burcu olmak etobur olmayı gerektirdiğinden, mantı için Kayseri’ye, çiğ köfte için Urfa’ya ve döner için Bursa’ya gidebilirler.

  Başak burcu ve en sevdiği yemekler: Döner, tavuk, tost

  Titiz Başak burçları yemek konusunda titizlenmezler, pratiktirler. Favorileri tosttur, körili tavuktur, pilav üstü dönerdir.

  Terazi burcu ve en sevdiği yemekler: Burger, vegan, deniz ürünleri

  Terazi denge demektir ama mutfakta değil! Vegan beslenmeyi destekleseler de çaktırmadan burger ve deniz ürünlerine göz kırparlar.

  Akrep burcu ve en sevdiği yemekler: Börek, pilav, sushi

  “Ben yediğimi her halükarda yakarım” diyen tutkulu Akrepler, böreğe ve pilava tapar, sushiyi de içinde az pilav var diye severler.

  Yay burcu ve en sevdiği yemekler: Ev yemekleri, vejetaryen, sos

  Bir Yay’ı kendinize bağlamak istiyorsanız, onu vejetaryen seçenekler ve farklı soslarla hazırlanan ev yemekleriyle tavlayın.

  Oğlak burcu ve en sevdiği yemekler: Kebap, lahmacun, pide

  Sabır küpü Oğlak burcu, yemekte de tercihini hazırlığı sabır isteyenlerden yana kullanır. Kebap, lahmacun, pide dendi mi zılgıtlı halay çekebilir.

  Kova burcu ve en sevdiği yemekler: Sushi, pizza, deniz ürünleri

  Sanatsal Kova burçları kendi huylarını bilir, elit takılırlar. Pide yerine pizza, pilav yerine sushi yerler. Rakı-balığa bayılırlar.

  Balık burcu ve en sevdiği yemekler: Börek, noodle, pilav

  Balık burçları inişli çıkışlu ruh halleriyle karbonhidratın getirdiği mutluluk sayesinde başa çıkarlar. Anne pilavı, su böreği ve noodle severler.
   


Sayfayı Paylaş