Burçlara Göre Zeka

Konusu 'Astroloji ve Burçlar' forumundadır ve EjjeNNa tarafından 9 Mart 2015 başlatılmıştır.

 1. EjjeNNa Administrator


  Burçlara Göre Zeka Analizi

  En zeki burçlar sıralaması listesinde baş sırada koç burcu yer almaktadır. Matematiksel zekalarının yüksek olması ve hırslı yapıları sayesinde koç burçları burçlar içerisinde en zeki burç olarak karşımıza çıkmaktadır.

  Sıralamada ikinci sırada akrep burçları yer alıyor. Her ne kadar kolay pes eden bir yapıları olsa da aşırı derecede şanslı olmalarından dolayı her işlerini basit bir şekilde halletmektedirler. Bu şansa zekilikleri de eklenince üstesinden gelemeyecekleri iş yoktur.

  Duygusal olarak karmaşık bir tavır sergilen terazi burcuna sahip olan kişiler çoğu insan tarafından sinsi olarak değerlendirilir ancak onların sinsi görünmesindeki temel neden tüm olayları biz süzgeçten geçirip doğru karar vermek istemeleridir. Tedbirli hallerinin olması hata yapma olasılıklarını düşürdüğü için bu burç en zeki burçlar sıralamasında üçüncü sırada yer alıyor.

  Listemizin dördüncü sırasında boğa burcu yer alıyor. Birçok kişi tarafından şiddet yanlısı olarak bilinse de bu burcun en önemli özelliği merhametli olmasıdır. Aşırı derecede zekilerdir ancak merhametli yapılarının olmasından dolayı zaman zaman hata yaptıkları ve bu hataların bedelini kötü ödedikleri bilinmektedir.

  İkizler burcunda olan kişiler duygusal oldukları kadar zeki görünmektedirler. Plan yapabilmek kabiliyetleri bir hayli yüksektir ve bu nedenden dolayı duygusal olmalarına rağmen pek hataya düşmezler. Zekiliklerinin sorgulanmasından da hiçbir şekilde hoşlanmamaktadırlar.

  Burçlar içerisinde en asil burçlardan olan aslan burcu aynı ikizler burcunda olduğu gibi plan yapabilme becerisine sahiptir. Her zaman üstünlük kurmak ister ancak kimi zaman daha zeki burçlar karşısında boyun eğmek zorunda kalabilir. Konu ailesi olduğunda en zeki burç haline gelmektedir ancak çok zaman problemleri ezerek çözmeyi seçer.
   


 2. EjjeNNa Administrator

  Haritanızda Merkür'ün konumu zekanızı nasıl kullandığınız hakkında önemli ipuçları verir. Entelektüel faaliyetler organizasyon ve konuşma biçimimizde bile etkinliğini gösterecektir

  Merkür konum olarak ancak burcunuzda ya da burcunuzdan bir önceki veya bir sonraki burçta olabilir. Örneğin İkizler burcunda doğmuşsanız Merkür'ünüz İkizler'de ya da Boğa ve Yengeç'te olacaktır.

  Koç'taki Merkür: Hızlı düşünür. Yeni düşüncelere açıktır. Sözlerini esirgemeden konuşabilir. Tehlikeli durumları sezerek hemen reaksiyon verebilir. Bir politikayı inandırıcı biçimde ortaya koyabilir. Hız gerektiren işlerde başarılıdır. Sabır ve aşırı dikkat gerektiren işler ona göre değildir.

  Boğa'daki Merkür: Yavaş ama sindirerek öğrenir. Öğrendiklerini bir daha unutmaz. Pratik düşüncelere sahiptir. Maliyet bilinci vardır. Vadeli işlerde son derece başarılıdır. Yeniliklere pek açık değildir.

  İkizler'de Merkür: Son derece kıvrak cıva gibidir. Öğrenmeye açıktır. Çok hızlı konuşabilir ve hareket edebilir. Yeni şeylere adapte olmakta ustadır. Düzgün konuşma yabancı dil ve taklit yeteneği de vardır. Huzursuz ve maymun iştahlı da olabilir.

  Yengeç'te Merkür: Duygu yüklü kolay etkilenen bir zihni vardır. Geçmişte yaşananlar onu sürekli meşgul edebilir. Hafızası güçlüdür. Yetenekli bir öykü anlatıcısı olabilir. Empati gücü yüksektir bu yüzden psikolojik danışmanlık ona uygun olabilir. Büyük riskler almayı sevmez.

  Aslan'da Merkür: Büyük projeleri sever ve kendinden emin bir biçimde konuşur. Düşünceleri ile ilgi uyandırmayı sever. Belirli sabit fikirleri vardır. Yönetsel alanda başarılı olabilir. Sıcakkanlı ve cömert görüşleri vardır. Düşünceleri ile canlandırıcı ve ilham vericidir. Genel olarak iyimser mizaçtadır. Ancak aşırı durumlarda fazla buyurgan ve kibirli hareket edebilir.

  Başak'ta Merkür: Son derece dikkatlidir ve kılı kırk yararak düşünebilir. İyi bir organizatördür. Dakik kesin bir tarzı vardır. Analitik düşünme yeteneği çok gelişmiştir. Fazla kategorik düşündüğü için geneli görmekte zorlanabilir. Hatta olumsuz durumlarda fazla eleştirel ve sürekli şikayet eden bir tavır da sergileyebilir.

  Terazi'de Merkür: Uyum getiren barışçıl düşüncelere sahiptir. Estetik açıdan gelişmiş bir zihni vardır. Olayları tarafsızca tartmaya çalışır ve gürültüden aceleden hoşlanmaz. Karar alması uzun sürer. Arkadaş canlısı sosyal konularda başarılı ve yaptığı işe zarafet ve sanat katan birisidir. Ancak fazla rekabet gerektiren işlerde başarılı olmayabilir.

  Akrep'te Merkür: Kararlı araştıran ve sezgi sahibi bir zekası vardır. Bir dedektif gibidir. Olayların ardında yatan gerçekleri açığa çıkartabilecek yeteneklere sahiptir. Kimi zaman* acımasızca konuşabilir. Konsantrasyon yeteneği vardır. Sezgileri genellikle doğrudur. Ancak olumsuz yönüyle fazla ısrarcı ve aşırı gizleyici de olabilir.

  Yay'da Merkür: Geniş düşünmeyi seven daldan dala atlamaya müsait birisidir. Çok iyi konsantre olamayabilir. Dikkati genelde dağınıktır. Ancak bu konum kişiyi iyimser sıcakkanlı ve çok yönlü birisi yapar. Düşüncelerinde fanatik olma riski de vardır.

  Oğlak'ta Merkür: İş zekası çok gelişmiştir. Çok iyi bir örgütleyici olabilir. Gerçekçidir ve kurallara önem verir. Disiplinin olduğu yerde rahat eder. Gerçekçi tavrı yüzünden başkaları tarafından fazla kötümser tanınabilir. Hatta soğuk bir konuşma tarzı da olabilir. Ancak hırslı ve sorumluluk sahibidir. Aşırı gelenekçi olabilir.

  Kova'da Merkür: Bilimsel bir zekaya ve sezgilere sahiptir. Net düşünebilir ve son derece kararlıdır. Duyguları ile düşüncelerini birbirine karıştırmaz ancak adil olmaya özen gösterir. Farklı görüşlere açıktır ve son derece reformist olabilir. Liberal ve insancıl düşüncelere sahiptir. Ancak kararlarından caymaz. Aşırı durumlarda fazla soyut ve teorik olabilir.

  Balık'ta Merkür: Hassas ve edilgen bir zekaya sahiptir ancak büyük sezgi sahibidir. Bu konum psişik yetenekler evrensele açık bir zeka ve insanların duygularını en derinden anlayan bir anlayış getirecektir. Çok akılcı değillerdir ancak güçlü sezgileri onlara büyük yol gösterir. Yaratıcılık gerektiren alanlarda başarılı olabilirler. Dikkatleri kolayca dağıldığı için ilk eğitimde katı kurallar onlara göre hiç değildir. Kolayca endişelenebilirler.
   

Sayfayı Paylaş