Burçlara göre gelinlik modelleri

Konusu 'Astroloji ve Burçlar' forumundadır ve EjjeNNa tarafından 19 Mart 2015 başlatılmıştır.

 1. EjjeNNa Administrator


  Koç kadını gelinlik tercihi: Koç kadınları, ateş grubu oldukları için iddiayı severler. Günlük kıyafetlerindeki sade ve iddialı seçimlerini gelinliklerinde de kullanmak isterler. Zarifliklerini romantik dantel ve çiçek detayları ile süslemekten hoşlanırlar. Fazla abartılı olmamak kaydıyla, sade ve ışıltılı gelinlikleri de beğenirler. Koç gelinleri için gelinliğin rahatlığı önemlidir. Çünkü muhtemelen düğün gecesi planlarında yerlerinde oturmak yoktur.

  Boğa kadını gelinlik tercihi:
  Venüs'ün etkisindeki boğa gelinleri her zaman güzellik üzerine odaklıdırlar. Sırt ve göğüs dekoltesi onlar için vazgeçilmezdir. Kadınsı tüm detayları gelinliklerinde kullanırlar. Dekolte ve ışıltılı gelinlikleri tercih ederler. Anlayacağınız seksapalite ön plandadır.

  İkizler kadını gelinlik tercihi: Burcunun özelliği olan çift karakterlerinin etkisi ile gelinlik seçiminde en çok zorlanan burçlardır. Bir yanları sade ve farklı bir gelinlik isterken, diğer yanları gösterişli gelinlikler beğenir. Bu ikilem onları çok yorar, her zaman iki gelinlik arasında kalırlar ve son kararı vermek genelde bana kalır. Gelinlik tesliminde “Nazan hanım öbürü daha mı güzeldi acaba?“ sorusu bir tek ikizler burcundan gelir.

  Yengeç kadını gelinlik tercihi: Romantik kimlikleri onları masum ve sade gelinliklere yönlendirir. Zarif ışıltılardan hoşlanırlar. Daha çok uçuşan gelinlikleri tercih ederler. Kumaşın hafifliği ve rahatlığı ön plandadır. Kendilerine batan, sıkan her türlü detaydan uzak dururlar.

  Aslan kadını gelinlik tercihi: Aslan gelinleri için söylenebilecek tek kelime “iddia”dır. Bunu sadelikle de ihtişamla da yapabilirler. Onlar için salona girişlerinde misafirler üzerinde bırakacakları ilk intiba çok önemlidir. Bu yüzden kraliçelere layık büyüleyici bir havaya bürünürler. Diğer taraftan da sade ama seksi bir gelinliği de tercih edebilirler. O gün onlar için tam bir peri masalıdır.

  Başak kadını gelinlik tercihi: Gelinlik seçimlerinde öncelik hem sade hem de klâs olmaktır. Tasarım gelinliklerden hoşlanırlar. Kumaş seçimlerindeki kalite ve renk seçimi onlar için en önemli detaydır. Başak gelini= sade ve klâs!

  Terazi kadını gelinlik tercihi: Gelinlik hayalini kurmaya çocukluklarından başlarlar. Kabarık ve dantel gelinlikler onların en büyük arzusudur. Uzun kuyruklu etekler, dantel kenarlı duvaklar, İspanyol uzun kollar ve ışıltılı taşlar venüsün etkisindeki terazi gelinin vazgeçilmezidir. Kokoş taçlar tam da size göre.

  Akrep kadını gelinlik tercihi: Akrep kadınları, her zaman olduğu gibi sistemli çalışmalarını gelinlik seçimlerine de yansıtır. Ne istediklerini açıkça ortaya koyarlar. Kabarık etekli, zarif ve romantik görünümlü gelinlikleri seçerler. Düğün mekânına göre çiçek ya da taşlarla işlenmiş bir gelinlik giyebilirler. Ama aynı zamanda ne yaparlarsa yapsınlar seksi görünmekten kendilerini alıkoyamazlar.

  Yay kadını gelinlik tercihi: Ateş grubu olan yay gelinleri seçimlerini gösterişten yana kullanırlar. Fakat sanatçı kimlikleri veya kve özgürlükçü yanları onarlı her zaman çılgınca farklı bir çizgiye götürür. Kabarık ve kuyruklu bir gelinlikle düğün mekânına girip rahatlığı için birkaç saat sonra mini bir gelinlikle aranıza katılabilirler.

  Oğlak kadını gelinlik tercihi: Oğlak kadınların olmazsa olmazı kraliyet asaletine yakışır bir şıklıktır. Her zaman saraylara yakışır bir ihtişama sahip olma duygusu vardır. Kuyruk vazgeçilmezleridir. Çok işli gelinlikler isterler. Önemli olan ise bu isteklerinin modern çizgilerle birleştirilmesidir.

  Kova kadını gelinlik tercihi: Kimsenin düşünemeyeceği kadar farklı detaylara sahip bir gelinlik ararlar. Tarihsel özellikleri olan ve bir dönemi temsil eden kostümleri düşünerek gelinlik modellerini belirlerler. Yunan mitolojisi, Fransız kadınının korsajlı ve kabarık elbisesi, 16 yüzyılın çizgileri onları etkiler. Diğer taraftan kumsalda çıplak ayak yürüyecekleri veya kırda papatyalar arasında koşabilecek kadar rahat gelinlikleri de severler. Kendilerine güvenleri tam olan kova gelinleri bu özelliklerini gelinliklerine de yansıtır.

  Balık kadını gelinlik tercihi: Bir gelinlikte olabilecek tüm detayları kullanmak isterler. O gün onlar için unutulmaz bir peri masalıdır. Taşlar ve incilerden aldıkları yansımalarla kendilerini denizkızı gibi hissederler. Gelinliklerinde pastel tonlarda kurdele fiyonk takmayı severler.
   


Sayfayı Paylaş