Bunları Yaparak Android'inizi Zararlılardan Koruyun

Konusu 'Teknoloji Haberleri' forumundadır ve OrKuN tarafından 8 Eylül 2011 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Android cep ve Tabletlerinizin Güvenliği için aşağıdaki başlıklarda belirtilenleri mutlaka dikkate alın ve uygulayın.

  Android'e özel güvenlik uygulaması kullanın: Lookout Mobile Security gibi ücretsiz bir yazılım ile indirmelerinizi virüslere karşı tarayabilirsiniz. Uygulama, kayıp Android'inizi takip etmenizi ve uzaktan yönetmenizi sağlayan bir işleve de sahip.

  Uygulama izinlerini denetleyin: Her uygulama yüklediğinizde size bu uygulamanın talep ettiği izinler görüntülenir. Bir uygulama ihtiyacı olmayan izinler talep ediyorsa, onu yüklemeyin veya kaldırın.

  APK dosyalarına dikkat edin: İnternette rastgele bulduğunuz Android Paket Dosyaları (APK'lar), zararlı içerebilir.
   


 2. OrKuN Well-Known Member

  Sadece yetkili uygulamalarla bankacılık işlemleri yapın: Sadece bankanız tarafından sağlanan uygulamalarla çevrimiçi banka işlemlerini yapın.

  Popüler uygulamaları indirin: Bu size kısıtlayıcı bir öneri gibi gelebilir, ancak çok kez indirilen uygulamaların zararlı içerme riski daha düşüktür.

  Ünlü yayımcıların uygulamalarını indirin: Bir uygulamanın iyi olup olmadığından emin olamıyorsanız, üreticisinin ismini aratın. Aynı isimde birçok indirme ve iyi yorumlar görüyorsanız, kötü niyetli bir uygulama indirme ihtimaliniz düşüktür.

  Faturanızı inceleyin: Bazı dolandırıcı uygulamalar, yabancı numaraları arayarak bazı aracı sitelerin banka hesabını şişirmeye çalışıyorlar. Bunu ise arka planda, siz farketmeden yapabiliyorlar.
   

Sayfayı Paylaş