Bugs Bunny Hakkında Bilgi

Konusu 'Soru-Cevap' forumundadır ve Misafir tarafından 24 Kasım 2010 başlatılmıştır.

 1. Misafir Guest


  Bugs Bunny hakkında bilgi verirmisiniz
   


 2. EjjeNNa Administrator

  Bugs Bunny, Warner Bros'ta bir çizgi film karakteridir.
  İlk olarak 1940 yılında Ben "Bugs" Hardaway tarafından yaratılmıştır. Türkiye'de animasyon denince akla ilk gelenlerdendir. Havuç yiyişi ve sivri zekası ve n'aber canımdemesi ile ünlüdür. Bir tavşanı temsil eder. 1958 yılında "Knight Knight Bugs" ile Oscar ödülü bile almıştır. Sevimli şirin bir tavşandır. Kendisi Hollywood kaldırımına yazdırmıştır En zeki çizgi film karakteridir.

  Ad değiştirme:
  1940 yılına gelindiğinde isim Bugs Bunny olarak değiştirildi ve ilk resmi filmi olan A Wild Hare (Vahşi Bir Tavşan) filmi yayınlandı.O zamandan sonra Bugs Bunny'nin popülerliği artmaya başladı.

  II. Dünya Savaşı yılları:
  Bugs Bunny popülerliği 1940'li yıllarda artmıştı. II. Dünya Savaşı'nın başlarında ABD gibi tarafsız olan çizgi filmler 1944'e kadar bu özelliği korudu.Ülkenin savaşa girmesiyle Hitler, Nazi Almanyası ve Mihver Devletleri eleştiren Çizgi Filmlerin en bilinen örneği Herr Meets Hare'dır.

  Savaştan sonra gelişmeler:
  Savaşın ardından Bugs Bunny popülerliği devam etti.1950'lerin sonunda çeşitli ödüller almaya başladı. 1958 yılında "Knight Knight Bugs" ile Oscar ödülü bile almıştır. Adını Hollywoodkaldırımına yazdırmıştır.Ancak kuran ve yönetmen kişiler 1960'lı yılların başında Televizyon popülerliğin başladığı yıllarda ayrılmasıyla veya ölmesiyle, Çizgi filmler 1964-1979 arasında yapılamadı. Bugs Bunny popülerliği ise hala devam ediyordu.

  Geri Dönüş:
  Bugs Bunny 1979 yılında vizyona tekrar girdi. Artık filmler tekrar yapılabiliyordu. Ancak 1980'lerde fazla çizgi film yapılmamıştı. Efekt ve teknolojinin etkisi ile 1990'larda ardı ardına uzun süren filmler yapıldı. En iyi örneği Michael Jordan ile 1996'da gerçek hayatta yapılan Space Jam'dı.

  Bugünlerde:
  Günümüzde sıklığı azalan filmler olmasına karşılık, film süreleri 7 değil 90 dakikaya kadar çıktı. En son sürümü 2005 Yılında yapılmıştır. Bu filmin adı Tavşan Plajda'dır.

  Özellikleri:
  Bugs Bunny tüm çocukların izleyeceği eğlenceli bir çizgi filmdir. Havuç yiyişi ve sivri zekası ve n'ası gidiyor canım demesi ile ünlüdür. Orjinali ise İngilizce What's up, doc? dır.Bir tavşanı temsil eder. Sevimli şirin bir tavşandır. Türkiye'de Serkan Altunorak seslendirmektedir
   

Sayfayı Paylaş