Bugatti '1001' gece masalı Türkiye'de satışa sunuldu

Konusu 'Diğer Markalar' forumundadır ve OrKuN tarafından 15 Eylül 2008 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Dünyanın en pahalı seri üretim spor otomobili olan Veyron 16.4’ün üretimini gerçekleştiren Bugatti markasının Türkiye’deki temsilcisi Doğuş Otomotiv-Bugatti, tüm dünyada büyük ilgi gören Bugatti Veyron 16.4 model serisini Türk müşterilerin beğenisine sunmaya başladı. Anahtar teslim satış fiyatı 2,4 milyon Euro’dan başlayan Bugatti Veyron 16.4’ün ilk araç teslimi 2009 yılında gerçekleştirilecek..


  Fiyatı 2.1 milyon Euro

  Tüm dünyada en pahalı seri üretim spor otomobil serisi olarak dikkatleri üstüne toplayan Bugatti Veyron 16.4 ailesi, Doğuş Otomotiv-Bugatti tarafından ülkemizde de satışa sunuldu. Bugatti Veyron 16.4, yaklaşık 2.4 milyon Euro’dan (vergisiz 1.1 milyon Euro) başlayan anahtar teslim satış fiyatıyla Türkiye’deki lüks ve prestijli süper spor otomobil severlerin ilgisine sunuluyor. Merkezi ve mevcut tek fabrikası Fransa Molsheim’da bulunan Bugatti Automobiles SAS şirketi adına Türkiye genelinde tanıtım, pazarlama ve satış aracılığı faaliyetlerinde bulunan Doğuş Otomotiv-Bugatti, Türkiye’de gerçekleştireceği VIP test sürüşleriyle potansiyel müşterilerini Bugatti markasıyla tanıştıracak.

  Bugatti Veyron 16.4 ailesinin Türkiye’de satışa sunulmasıyla ilgili olarak düzenlenen basın toplantısında konuyla ilgili görüşlerini açıklayan Bugatti Satış/Pazarlama ve Satış Sonrası Direktörü Alasdair Stewart, Türkiye’nin Bugatti açısından önem arz eden bir ülke olduğunun altını çizerek; “Dünyanın en önemli lüks, elit ve süper spor otomobil üreticisi Bugatti model ailesini, Doğuş Otomotiv gibi bölgesel anlamda büyük ve etkin bir güce sahip otomotiv konusunda tecrübeli bir grup ile işbirliği yaparak Türkiye’de satışa sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Öncelikli olarak düzenlenecek test sürüşleriyle Bugatti sahibi olma potansiyeli taşıdığına inandığımız VIP müşterilerimize Bugatti markasını daha yakından tanıtmayı hedefliyoruz. İlerleyen süreçte ise Bugatti’nin merkezini ve üretim felsefesini daha yakından tanımaları ve aracın tarihini hissetmeleri için Fransa’ya davet gerçekleştireceğiz” açıklamasını yaptı.

  Bugatti’nin VW AG çatısı altına girdikten sonra yeniden doğduğuna dikkat çeken Stewart, “İlk olarak 2006 yılında satışa sunduğumuz Bugatti Veyron 16.4 model ailesinden günümüze kadar olan süreçte 250 adet sipariş adetine ulaştık ki bu adet, sadece 300 adet üretilecek olan Bugatti Veyron 16.4’ün üretim kotasının büyük bir kısmını doldurduğumuzu çok açık ve gurur verici bir tabloyla ortaya koyuyor. Türkiye’de Doğuş Otomotiv-Bugatti işbirliğinin hayata geçmesiyle 19 ülkede toplam 35 temsilciliğe ulaştıklarına da dikkat çeken Stewart, global yapılanmalarında seçici ve titiz bir tutum içinde olduklarının önemine de ayrıca dikkat çekti.


  2.5 saniyede 0–100 km/s hızlanmasını tamamlayabiliyor
  Doğuş Otomotiv-Bugatti Genel Müdürü Gino Bottaro ise ilk olarak 2001 yılında Cenevre Fuarın’da tanıtılan ve 2006 senesinde üretimine geçilen Bugatti 16.4 Veyron’un böylesine bir başarıya ulaşmasının önemini vurguladı. Uzun süre testler sonrasında seri üretim bandına gelebilen Bugatti Veyron’un üretim adedi ve satış fiyatının yanı sıra iki adet V8 motorun birleştirilmesiyle meydana gelen 16 silindirli turbo motorunun performans değerleriyle ön plana çıktığını kaydeden Bottaro, “1001 HP güç ve 1250 Nm tork üreten 8,0 litrelik W16 motorlu Bugatti Veyron 16.4, 2.5 saniyede 0–100 km/s hızlanmasını tamamlayabiliyor. Statik konumdan 300 km/s hıza 16.8 sn’de çıkabilen ve 407 km/s’lik son hız değerine sahip dört tekerlekten çekişli Bugatti Veyron 16.4’te 7 ileri hızlı DSG şanzımanla vites değişimleri gerçekleştirilebiliyor” dedi.

  Bugatti Veyron 4’ün Moskova ve Hong Kong tanıtımlarının bile geçtiğimiz yıl içinde gerçekleştiğini belirten Doğuş Otomotiv-Bugatti Genel Müdürü Gino Bottaro, “Bugatti’nin en çarpıcı özelliği 300 km/h’lik hıza sadece 16,8 saniye gibi kısa bir sürede ulaşıyor olmasıdır. Bu rakiplerinin yarısı bir süredir. Bu performansı düşündüğünüzde; Bugatti’nin ne kadar özel bir marka olduğunu açıkça görmek mümkündür. Bugatti’de üretilen araçların tamamı kişiye özel üretiliyor. Özetle Bugatti gerçek bir kolleksiyoner markasıdır. Bizim de Doğuş Otomotiv-Bugatti olarak gelecek seneki kotamız 1 adet Bugatti Veyron.” açıklamasını yaptı.


  Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport
  Bugatti’nin Veyron model ailesinin yaz aylarında tanıtılan ve üstü açık kullanım imkanı sağlayan yeni versiyonu da sipariş alınmaya başlanan modeller arasında yer almaya başladı. 2009 yılının Mart ayından itibaren müşterilerine teslim edilmeye başlanacak olan Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport, Batı Avrupa pazarlarında vergi hariç 1.4 milyon Euro’luk (Türkiye’de vergi dahil 3 milyon Euro) satış fiyatıyla pazarlanıyor. Sadece 150 adet üretilecek olan Bugatti Veyron 1.6 Grand Sport’un ilk 50 adeti ise mevcut Bugatti müşterileri arasından sipariş verenlere öncelik tanınacak şekilde üretilecek.

  Müşterilerden gelen taleplere paralel olacak biçimde aracın karmaşık yapısında önemli değişiklikler yapılarak açık tavanlı sürüş mümkün kılınmış ve böylelikle bu yüksek performanslı spor otomobile yeni bir boyut katılmıştır. Bir dizi yeni ve yenilikçi güvenlik ve donanım özelliklerinin ilave edildiği Veyron 16.4 Grand Sport, dünyanın en hızlı ve heyecan verici roadster’ı olmasıyla dikkat çekiyor. Hafifçe yükseltilmiş ön camı, stilize gündüz farları ve son derece hafif, şeffaf, polikarbon tavanı sayesinde hemen fark edilmektedir.

  Tavan kapalıyken Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport 407 km/s hıza erişirken, tavan çıkarılmış durumdayken ise 360 km/s’e varan hızların görülmesi mümkündür. Yağmur yağdığı takdirde, bagaj bölmesinde saklanan yenilikçi katlanır tavan her an bir şemsiye gibi açılabilir.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  15.09.2008, Pazartesi
   


Sayfayı Paylaş