Bozcaadada Nerede Kalınır, Bozcada Konaklama

Konusu 'Turkey' forumundadır ve GamZe tarafından 21 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

 1. GamZe Moderator


  Bozcaadada Nerede Kalınır, Bozcada Konaklama
  Merkez Konaklama
  Ada merkezi, feribotun yanaştığı küçük bir kasaba. Burada tüm mekanlar yürüme mesafesinde. Rum ve Türk mahallesi diye ikiye ayrılan merkezde, eski Rum ilkokulundan, şarap fabrikasından, tarihi binalardan ve eski evlerden dönüştürülmüş ya da mimari dokuya uygun sıfırdan inşa edilmiş küçük oteller ve pansiyonlar bulunuyor.

  Pansiyon ve otellerin bir kısmı kendine ait bahçelerinde bir kısmı da önlerindeki sokağa koydukları masalarda veriyor kahvaltıyı. Yazın ada merkezi genel olarak trafiğe kapalı olduğu için sokaklarda oturması keyifli oluyor.

  Merkezde kale ve deniz manzaralı az sayıda mekan bulunuyor. Zaten oda seçerken manzara aramak çok anlamlı değil adada. Çünkü odalardan çok nostaljik ara sokaklara açılan kapı önlerinde ya da bahçelerde oturmak daha keyifli oluyor.

  Merkez Dışı Konaklama
  Adada minübüslerle sağlanan toplu taşıma, kısıtlı güzergahta ve saatlerde olduğu için merkez dışında konaklamak isteyenlerin özel araçlarıyla gelmeleri yerinde olacaktır.

  Merkez dışında konaklama için seçenekleriniz; pansiyon olarak kullanılan bağ evleri, en fazla iki katlı küçük oteller ve tatil çiftlikleri. Tesisler genelde bağlarla içiçe ve doğa manzaralı oluyor.

  Bozcaada’da denize sıfır sadece birkaç tesis bulunuyor. Plajlarda ise herhangi bir tesis bulunmuyor.

  Tatil çiftlikleri, adaya özgü konaklama yerleri. Bağlar arasında yer alan bu çiftliklerin içinde kendi sebze-meyve bahçeleri; tavuk, ördek gibi kümes hayvanları; keçi,koyun gibi küçükbaş hayvanları oluyor.

  Geniş bahçelerine yayılmış çeşitli oturma alanları, salıncak ve hamakları ile doğada keyifle vakit geçirebileceğiniz şekilde düzenlenmiş mekanlar bunlar.
   


Sayfayı Paylaş