Bozcaada Ulaşım

Konusu 'Turkey' forumundadır ve GamZe tarafından 20 Şubat 2009 başlatılmıştır.

 1. GamZe Moderator


  Bozcaada Ulaşım
  ARABAYLA
  İstanbul’dan Bozcaada’ya gelirken Çanakkale Boğazı’nı geçmek için dört seçeneğiniz bulunuyor:

  * Gelibolu - Lapseki / Arabalı Vapur (TDİ*)
  * Çandarlı - Lapseki / Özel arabalı Motor
  * Eceabat - Çanakkale / Arabalı Vapur(TDİ*)
  * Kilitbahir - Çanakkale / Özel arabalı Motor
  *Türkiye Denizcilik İşletmeleri

  TDİ ‘nin seferleri saat başı yapılıyor ve yarım saat sürüyor. Özel motorlar ise doldukça hareket ediyor. Çanakkale’den sonra Geyikli ve Bozcaada tabelalarını takip ederek ortalama 1 saatte Yükyeri Feribot İskelesine ulaşabilirsiniz.

  Hızlı Feribot: İstanbul’dan arabayla gelirken diğer seçeneğiniz İstanbul/Yenikapı - Bandırma arasında yapılan hızlı feribotları kullanmaktır. Seferler her gün yapılıyor ve yolculuk ortalama 2 saat sürüyor. Bandırma’dan sonra Lapseki üzerinden Geyikli Feribot İskelesine ulaşmak yaklaşık 3 saati buluyor. Bir diğer alternatif ise feribottan sonra Biga-Çan-Bayramiç üzerinden gelmektir. 3 saat süren bu güzergah, köy yollarından geçildiği için daha keyifli ama yol çok bakımlı değil.

  Bozcaada Mesafeler:
  * İstanbul – Bozcaada 400 km.
  * Ankara – Bozcaada 710 km.
  * Bursa– Bozcaada 320 km.
  * İzmir – Bozcaada 280 km.

  OTOBÜSLE
  Büyükşehirlerden Bozcaada’ya her gün otobüs seferleri yapılıyor. İstanbul’dan 4 otobüs şirketinin çalıştığı hatta, yolculuk ortalama 7,5 saat sürüyor. Yazın bütün otobüs şirketleri iskeleye kadar ulaştırıyor. Kışın ise Ezine otobüs garı son durak. Buradan minibüsle iskeleye varmanız mümkün.
  Geyikli İskelesinde, feribotu beklerken vakit geçirebileceğiniz bir plaj ve çay bahçesi bulunuyor.turkeyarena.net Otobüs firmaları telefon numaralari için Yararlı Telefonlar bölümüne bakınız.

  UÇAKLA
  19 Ocak 2009 tarihi itibarıyla THY'nın İstanbul-Çanakkale-İstanbul seferleri başlayacak olup, programı aşağıdaki gibidir:

  Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri yapılır:

  İstanbul
  kalkış saati 10.50

  Çanakkale
  kalkış saati 12.30
   


Sayfayı Paylaş