Boyun Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır

Konusu 'Sağlık-Genel' forumundadır ve elif tarafından 24 Mart 2010 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Boyun Germe Ameliyatı ve Sonrası, Boyun Germe Ameliyatı Kaç Saat Sürer

  Estetik boyun germe ameliyatları, gıdı olarak adlandırdığımız çene altı bölgesinin, yaşın ilerlemesiyle yavaş yavaş sarkmaya başlamasının sonucunda ihtiyaç duyulan ameliyatlar arasında yer alır. Estetik boyun germe operasyonlarını tek başına olduğu gibi yüz germe operasyonu ile birlikte de uygulamak mümkündür.

  Boyun germe ameliyatı nasıl yapılır?
  Klasik yüz germe ameliyatında yapılan ameliyat kesisi kulak arkasından saçlı deriye doğru uzatılır. Boyun cildi ve kaslarını ayırarak yukarıya doğru gerdirilir ve iç dikişlerle sabitlenir. Fazlalık olan deri kesilerek çıkarılır ve tekrar yerine dikilir. Bu manevra ile boyundaki kırışıklıklar ve sarkıklık düzelir, çene açısı belirginleşir, gergin ve estetik bir boyun görünümü sağlanır. Boyun germe ameliyatı kesisi, kulak arkasında kaldığı için, dışarıdan bakıldığında görünür bir iz kalmaz. Çenenin alt kısmında yağlanma, boyun kaslarında gevşeme ve bunlara bağlı sarkma olduğunda gıdı bölgesini de ayrıca düzeltmek gerekir. Ben, buradaki yağları ya liposuction ile emerek çıkarıyorum, ya da çene ucunun hemen gerisinden 3 cm keserek gıdı gölgesine giriyor ve yağları keserek çıkarıyorum. Yağların çıkardıktan sonra hazır burası açılmışken gevşemiş olan boyun kaslarını da ortaya doğru yaklaştırarak birbirine dikiyorum ve böylece boyun kasları da sıkılaşmış oluyor, yağlar da alındığı için sarkmadan eser kalmıyor. Sonucunda boyun ile çene estetik olarak birbirinden ayrı olarak görünür hale geliyor.

  Happy lifting - Askılama tekniği
  Son zamanlarda estetik boyun germe ameliyatları için özel olarak tasarlanmış dokuları asıcı materyaller de kullanıma girdi. Bu malzemeler, ameliyat kesilerinin içinden sokularak yerleştirilir, üzerinde bulunan dikensi çıkıntılar sayesinde dokuları tutar, yukarıya doğru çekilerek sabitlendiğinde üzerinde taşıdığı yanak dokusunu da yukarıya çekmiş olur. Böylece sarkmalar da düzelmiş olur. Ancak bu yöntem gıdı altında yağ birikimi de olan hastalar için tek başına uygulandığında yeterli değildir.

  Boyun Germe Ameliyatı
  Estetik boyun germe operasyonlarını uygun donanıma sahip bir hastanede genel anestezi altında yapmak gerekir. Boyun germe yaklaşık 1,5-2 saat sürer. Boyun cildinin altında kan birikimini önlemek amacıyla dren yerleştirilir. Dren genelde 1 gün kalır, 1 gün sonra dren çıkarılınca siz de hastaneden ayrılabilirsiniz. Boyun germe estetiğinin ardından çene altından da girişim yapılmışsa çene altına bandaj uygulanır ve bu bandaj 1 hafta kalır. Boyun germe ameliyatı sonrası boyun bölgesinde gerginlik hissi, ağrı, morarma, ödem (şişlik), ve deri yüzeyinde uyuşukluk gibi durumlar olabilir, bunların hepsi normaldir. Ağrı rahatsız edecek derecede olmaz ve ağrı kesici ilaçlar ile kolaylıkla kontrol altına alınabilir. Ameliyattan 2-3 gün sonra uçak yolculuğu yapabilecek kadar iyileşebilirsiniz. Şişlik (ödem) ilk 7-10 gün içinde hızlı bir şekilde azalır, geri kalan ve dikkat çekecek kadar belirgin olmayan hafif şişliğin kaybolması ve cildin yüz üzerine tam olarak oturması yaklaşık altı ay sürer. Şişliğin hızlı bir şekilde düzeldiği ilk haftalarda deri yüzeyindeki gerginlik hissi ve uyuşukluk da azalarak kaybolur. Uyuşukluğun kalıcı olması çok rastlanan bir durum değildir. Morarmaların kaybolması sizin hassasiyetinize göre değişir. Bu süre bazen hassas bünyeli kişilerde 15 güne kadar sürebilir. Boyun germe estetiğinden sonra ödem ve morluklardan kurtulduğunuzda boyun bölgenizde çarpıcı bir düzelme gözleyeceksiniz. Çene ile boynunuzun birbiriyle birleşmiş görünümü da ortadan kalkacaktır.
   


Sayfayı Paylaş