Boyun Fıtığı Egzersizleri Resimli

Konusu 'Sağlık-Genel' forumundadır ve elif tarafından 15 Kasım 2012 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Boyun Fıtığı Egzersizleri Resimli
  boyun fıtığı egzersizleri şekilli, boyun fıtığı egzersizleri görüntülü,

  Kuşkusuz boyun fıtığını engellemede boyun egzersizleri büyük rol oynamaktadır. Uzmanlar bu hareketleri düzeli yaptığınız takdirde boyun fıtığını engellemenizin mümkün olabileceğini vurguluyorlar. Boyun önemli bir organımız bir çok organımız boyun ile bağlantılıdır. Eğer sizde bu şikayeterden varsa mutlak bir suretle nöroloji doktarına görünmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde normal hayata dönmeniz biraz daha zaman alabilir. Bu iş hayatınız önemli derecede etkilleyecektir. Sağlık bakanlığının resmi siteisnden paylaştığı boyun egzersizlerini sizlerle tekrardan paylaşmak istedik. Boyun fıtığı ile ilgili merak ettiğiniz şeyleri daha önce yazdığımız yazılardan öğrenebilirsiniz.

  1- Ellerinizi, resimde gördüğünüz gibi başınız ile enseniz arasına koyunuz. Başınız öne iter gibi yapıp elinizle baskı yapm sureti ile buna engel olmaya çalışın.
  [​IMG]

  2- Ellerinizi, resimde gördüğünüz gibi başınızın arkasına koyunuz. Arkaya doğru iterken bir yandan bun elleriniz karşı koyunuz. Tıpkı hareket 1 de gibi tam tersi olucak.
  [​IMG]

  3- Sağ elinizi suratınızın sağ tarafona gelecek şekilde yerleştirin. Başınızı sağ tarafa itkern buna, elinizle elngel olmaya çalışın. Yüzüzün sol kısmı için de aynı hareketi tekrar ediniz.olmaya çalışın. Aynı hareketi bu defa sol elinizle sola doğru tekrarlayın.
  [​IMG]

  4- Sol eliniz başınızın arka tarafına resimde görüldüğü gibi yerleştirin. Ardından sağ elnizi sağ sakağınıza koyun. Sol omzunun üstenden bakamaya çalışıyor gibi elinizin direncine karşı başınızı çevirmeye çalışınız. Harekete diğer eliniz için tekrarlayınız.
  [​IMG]
   


Sayfayı Paylaş