Boyle sevmelisin ...

Konusu 'Karışık Şiirler' forumundadır ve KaRaHaN tarafından 5 Nisan 2008 başlatılmıştır.

 1. KaRaHaN Well-Known Member


  Beni böyle sevmelisin...!
  Kelimeler yetmezmiş bir yerden sonra çarkını çevirmeye sevdanın. Önce ayrılıkları bitirmelisin beyninde, sonra acıları kurutmalısın sayfalar arasında gülerde. Ve kaçıncı sayfada olduklarını asla bilmemelisin kuruyanların... Ve... gülücükler takılmalı hayata denizinden attığın oltaya... Kucaklar dolusu olmalı o derin gülücüklerin. Uzağımdaysan uzaklıkları kapı önü etmelisin ayrılığa inat.

  yakınımdaysan en yakınım olmasın. Üstüne üstüne yürümelisin zamanın. Masmavi gözlerin hayat suyum olmalı, saçların rüzgar olmalı uçurmalı bilinmezliklere hiç düşünmemeliyiz mesafeleri ayları ve hatta zaman olmamalı içimizde ben seni sende yaşamalıyım. Kış ortasında kapıma getirmelisin sevdanla baharı sevdiğinde güneş doğmalı şehre bir daha sönmemeli. Bir anda dört mevsimi yaşatmalısın bana iklimlerin en güzelini getirmelisin yüreğimin diplerinde, savaşlar çıkartmalısın savaşmalıyım hücrelerimle. Ben bıkmalıyım en küçük mutluluklardan ama sen hep sürprizlerle çıkmalısın karşıma. Sen düşüncelerimin başlangıçlarında ve bitişlerinde vazgeçilmezim olmalısın, yabancı kalmamalısın, uzak olmamalısın, bitik durmamalısın masallar anlatmalısın aşka dair sevdalar işlemelisin yüreğinle. Ayrılık geçmemeli cümlelerinde.Yüreğindeki okyanuslardan hasret şiirleri haykırmalıyım sana. Bütün deli dalgalar fısıldamalı kulağına ... Bazen küçük bir tebesüm vermelisin, bazen koca bir yürek. Seni verdiklerinle değil, yalın olarak da sevmeliyim sevdamız sınırsız ve nihayetsiz olmalı, senin tek sırdaşın ben olmalıyım. korkunca saklandığım sığınağım olmalısın.

  İçimde olmalısın yanımda yoksan bile... Tutkunsam; bedeli ölüm de olsa ben varım.... senin vazgeçilmezin olmalıyım.paylaşılmazım olmalısın. Beni olduğum gibi kabul etmelisin. Ben buyum, böyleyim diyebilmeliyim korkusuzca. Durgunlaştığımda huzur bulduğum kucak, coşunca öptüğüm bayrak olmalısın. İç çekmelerimin nedeni, yazılarımın ilhamı. sohbetlerimin konusu olmalısın... Bulmacaların olmalıyım beni sen çözmelisin. Yapbozların olmalıyım ki tamamlayabilesin beni. Yüreğimde ki uçurumlardan düşmemelisin, içimdeki denizlerde boğulmamalısın, beynimdeki çöllerde susuz kalmamalısın. ben seni kabulündim, tüm savaşlara hazırım ömür boyunca...

  doğallık varsa dürüstlük vardır, dürüstlük varsa onur vardır, onur varsa gurur vardır, gurur varsa yürek vardır.......!!! Zaten aşka da yürek gerek değil mi... Bunlar emek ister emek vermişse kişi, işte o zaman insandır.
   


 2. yagmur Well-Known Member

  nerde Türkiyede böyle insan
   
 3. ShaDow_19 Well-Known Member

  Ellerine sağlık çok güzeldi..
   

Sayfayı Paylaş