Boşanmaların En Büyük Nedeni

Konusu 'Sosyal Konular' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 1 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

 1. BaRıŞ Well-Known Member


  Boşanmaların En Büyük Sebebi Nedir

  Son zamanlarda oldukça çoğalan boşanma davalarının nedenlerini araştırmaya koyulan uzmanlar neden evliliklerin artık uzun vadeli sürmediğini kısa süre içerisinde evlenen kişilerin aniden boşanma kararı almalarının sebeplerini arıyorlar. Yine böyle bir araştırma sonucunda son yıllarda çoğalan boşanmaları tetikleyen en büyük sorunun maddi imkansızlıklar olduğu ortaya çıktı.

  Bu araştırma Amerikada yapıldı nerdeyse beş bine yakın evli çiftler üzerinde yapılan araştırma sonucunda çıkan sonuçta gösteriyorki büyük olasılıkla maddi imkansızlıklar evlilikleri bitirmeye neden oluyor. Parasal konular nedeniyle anlaşmazlıklar çıktığı gözlemlendi. Araştırmaya katılan ve incelenen çiftlerin ekonomik durumlarına özellikle dikkat edildi. Parasızlığın tartışmaların en büyük sebebi olduğu ortaya çıktı.

  Çİftlerin arasındaki sorun eğer parasal değilse büyümeden kısa sürede halledilebiliyor. Ancak sorun maddi ise bu sorun bırakın küçülmeyi günden güne büyüyor ve çiftler soluğu mahkeme salonlarında alınıyor. Para nedeniyle çıkan kavgalar neticesinde boşanan çiftlerin sayısı çok fazla bu nedenle yapılan araştırmanın sonucu elbetteki ortada parasal sıkıntıları büyük olan çiftler fazla dayanamadan ayrılmayı tercih ediyorlar.

  Yalnız bu araştırma Amerikan vatandaşları arsında yapıldığı için diğer milletlerde farklılık gösterebilir. Ülkemizde maddi sıkıntıdan dolayı ayrılmaların birinci sırada olduğunu sanmıyorum. Şiddet ve aldatma vakalarının ön sırada olduğu aşikar.
   


Sayfayı Paylaş