Borçtan Kurtulmak İçin Dua

Konusu 'Kuran-ı Kerim' forumundadır ve OrKuN tarafından 4 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Borçtan Kurtulmak İçin Dua
  [​IMG]

  "Ey Rabbim! Helâl kıldıklarını bana kâfi kılarak haram kıldıklarından beni muhafaza et, beni fazlınla Senden başkalarından müstağni kıl!" (28)
  "Sana bir duâ öğreteyim mi ki, onunla duâ edersen dağ kadar borcun olsa Allah onu ödemeye muvaffak kılar. De ki ey Muâz:

  [​IMG]

  "Ey mülkün mâliki olan Allahım! Sen mülkü dilediğine verirsin, mülkü dilediğinden çeker alırsın. Dilediğini azîz kılarsın, dilediğini zelîl kılarsın. Hayır senin elindedir. Muhakkak sen herşeye kadirsin. Ey dünyâ ve âhiretin Rahmanı! Sen onu dilediğine verirsin, dilediğine vermezsin. Beni, senden başkasının acımasından müstağnî kılacak bir rahmet ile bana rahmet eyle." (29)
  Borçlu olan kişi sabah namazından sonra üçyüz defa:

  [​IMG]
  âyetini duâ niyyetiyle okumalı ve her yüz defanın sonunda:

  [​IMG]

  diye duâ etmelidir. Böylece inayet-i ilâhiyyeye nâil olması umulur.​
   


 2. OrKuN Well-Known Member

  Okunuşu: ALLAHUMME SAALLİ ALA SEYYİDİNA MUHAMEEDİN ABDİKE VE RASULİKE NEBİYYİR RAHMETİ VE ALA ALİHİ VE SAHBİHİ VE SELLİM ADEDE MA EHATE BİHİ İLMUK. VE CERA BİHİ KALEMUK. VE NEFEZE BİHİ HUKMUK. ALLAHUMME YA MEN Bİ YEDİHİ HAZAİNÜS SEMAVATİ VER ERDİ VE MEN VEKULU LİS SEY-İ KÜN FE YEKÜN.ES-ELÜKE EN TÜSALLİYE ALA SEYYİDİNA MUHAMMEDİN VE EN TÜAFİYENİ MİNED DEYNİ VE TUĞNİNİ MİNEL FAKRİ VE EN TERZÜKANİ HALALEN VASİAN MÜBARAKEN FİHİ VE SALLİLAHÜMME ALA SEYYİDİNA MUHAMMEDİN VE AİLİHİ VE SELLİM.

  Anlamı: Allahım rahmet peygamberi,kulun ve rasulun olan efendimiz Muhammede onun aline ve ashabına salat eyle ve ilminin ihata ettiği, kaleminin yazdığı hükmünün geçerli oldugu seyler adedince selam eyle. ey yer ve göklerin hazineleri elinde bulunan bir seyi ol emriyle var eden ALLAHIM efendimiz Muhammede salat etmeni, beni borclardan kurtarmanı fakirlige düşürmemeni helalinden bol ve mübarek rızıklar vermeni niyaz ediyorum. ALLAHIM efendimiz Muhammede ve onun aline salat ve selam eyle.
   

Sayfayı Paylaş