Bonie Selulit Bandı

Konusu 'Kozmetik Ürünleri' forumundadır ve Pelin tarafından 25 Kasım 2008 başlatılmıştır.

 1. Pelin Super Moderator


  Selülit Bandı

  [​IMG]

  Selülitleriniz ile son bir kez görüşün, Çünkü; Onları Özleyeceksiniz !
  "Bonie Selulit Bandı" ile artık selülitli kadın kalmayacak!
  165,00 YTL


  BONIE SELÜLİT BANDI - BASEN - BEL - KALÇA ETKİLİ ÇÖZÜM
  Selülit görüntüsü bağ dokusu altında yer alan derin cilt katmanlarında, yağların aşırı derecede depolanmasından kaynaklanır. Sonuçta cilt pürüzlü bir hale gelir, elastikiyetini kaybeder ve çukurlar oluşur.

  [​IMG]

  L - Carnitine cildin doğal yapısında bulunan ve yağ bileşiklerinin enerjiye dönüşmesinde aktif rol alan bir içeriktir. Bu yüzden ciltte yeterli miktarda L – Carnitine bulunması hücrelere enerji sağlanarak yağların enerjiye dönüşmesi için gereklidir.
  Bonie Selülit Bantları bel, kalça ve basen gibi selülit görünümünün yoğunlaştığı bölgelerde kullanılır. Selülit bakımına zaman harcamadan yeni bir kullanım alternatifi sunar.
  3 hafta kullanımdan sonra cildi farkedilir biçimde pürüzsüz bir görünüme kavuşturur.
  4 haftadan itibaren selülit görünümünü gözle görülür derecede azaltır.

  [​IMG]

  Selülit derinin alt tabakasında, yağ dokusunun hemen çevresinde oluşan ve derinin üst bölümünde pütür pütür görüntü bırakan bir hastalıktır. Kadınların korkulu rüyası olan ve bir güzellik kusuru olarak kabul edilen selülite karşı Bonie size zamandan tasarruf sağlarken aynı zamanda gerçek çözüm sunar.

  SIK SORULANLAR
  LİPOLİZ NEDİR?
  Yağ hücrelerinin boşluğunda depolanan yağların kimyasal olarak parçalanması ve eritilmesi, enerji olarak vücuda verilmesi olayı olarak tanımlanır.

  KİŞİ SELÜLİT`Lİ Mİ DOĞAR?
  Hayır, kişi selülit`li doğmaz. Ne bebek, ne de çocuklarda selülit olur. Selülit gerçek olarak erişkinlik döneminde ortaya çıkar. Ancak selülit`te kalıtım önemli rol oynar. Kalıtımın kesin surette etkili olabilmesi için, hem anne hem de babada yağ fazlalığına ilişkin sorunların bulunması gerekir. Bu durumda kişinin, ilk ergenlik belirtilerinden itibaren ve daha sonra da yaşamının değişik evrelerinde, örneğin gebelik ve menopoz gibi hormonal açıdan çok önemli zamanlarda da izlenmesi gerekir.

  HAMİLELİK SELÜLİT`E UYGUN ORTAMI HAZIRLAR MI?
  Vakaların çoğunda hamilelik gerçekten selülit`in belirmesine neden olur. Çünkü doğumdan önce ve doğumdan sonra meydana gelen hormonal değişimler, gerçek bir dengesizliğe neden olur. Doğumdan sonra selülit biraz azalsa da bir miktar selülit birikimi kalır.

  MENOPOZ DÖNEMİ ŞİŞMANLAMA DÖNEMİ MİDİR?
  Menopoz döneminde özellikle kiloda fazlalığa doğru belirli bir eğilim olur. Ayrıca hormonal dengesizlik, vücudun su tutması ve selülit görülür. Psikolojik açıdan, kadın cinselliğindeki değişim ve buna eklenen çeşitli olaylar kadınlarda depresyona doğru bir eğilim yaratabilir. Kadınlar da kendilerini avutmak için genellikle kontrolsüz ve hatta oburluğa varan bir yeme alışkanlığının içine düşer ve kilo alırlar.

  SELÜLİT`TEN NASIL KORUNULUR?
  Kilonuzu koruyun. Günde 1500 kalori alın.
  Çok hareket edin, örneğin jogging yapın, bisiklete binin, yüzün, jimnastik yapın.
  Ayrıca vitamin ve mineral alın. A ve E vitaminleri deriyi düzgünleştirir, magnezyum metabolizmayı harekete geçirir, fosfor ve silisyum dokuları kuvvetlendirir.
  Vücudun fazla suyunu atması için beyaz ve kırmızı turp, maydanoz, kereviz, çilek ve pilav yiyin.
  Tuz, şeker, alkol, sigara, koyu çay, kahve, çikolata, kızartma ve undan uzak durun.
  Derinin kanla beslenmesini teşvik edin. Örneğin masaj eldiveni ile kendi kendinize yapacağınız masajla, bir sıcak, bir soğuk duşu sorunlu yerlere tutun. Saunaya gidin.

  SELÜLİT BİR HASTALIK MIDIR?
  Evet, selülit bir hastalık olup tıptaki adı Hidrolipodistrofidir.

  SELÜLİT TEŞHİSİNİ KENDİMİZ KOYABİLİR MİYİZ?
  Evet. Cilt iki parmak arasında kıstırıldığında, cildin dış tabakasında girinti ve çıkıntılar meydana gelir ki tıpta buna portakal kabuğu görünümü denir.

  SELÜLİT KADINLARDA HANGİ BÖLGELERE YERLEŞİR?
  Uyluğun üst kısmı, dizin ve bileğin iç kısımları, kaba et ve baldırların arkası ve üst bacaklara genelde süvari pantolonu şeklinde yerleşir.

  SELÜLİT REJİMLE GEÇER Mİ?
  Hayır, selülit tüm zayıflama rejimlerine karşı direnç gösterir. Özel bir tedavi gerektirir, kendi kendine geçmez.
   


Sayfayı Paylaş