Bombina Orientalis (Ateş Karınlı Kurbağa)

Konusu 'Akvaryum' forumundadır ve RüzGaR tarafından 22 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

 1. RüzGaR Super Moderator


  Bombina Orientalis (Ateş Karınlı Kurbağa)
  Boyu: 5-7 cm

  Su Şartları: Sıcaklık 22-26 °C, pH 7, su sertliği ise yumuşak - orta sert olmalıdır.

  Beslenmesi: Kalsiyum ve vitaminle zenginleştirilmiş böcekler, az miktarda ve ince kıyılmış kırmızı et, pişmemeiş balık ile beslenirler.

  [​IMG]


  Tür Davranışları: Sığ suda bitkiler arasında ıslanmayı çok sever. Grup halinde beslenirlerse daha mutlu olurlar. Doymak bilmez canlılarıdır, o yüzden aşırı yemleme yapılmamalıdır. Tamamen suya bağımlı olmadıklarından su ağırlıklı akvaryumlarda barınabilecekleri karasal ortam, karasal ortamlarda ise içine girebilecekleri bir miktar sığ su bulunmalıdır.turkeyarena.com

  Üreme: Sıcaklık 15-20 °C arasına düşmelidir. Ardından üreme çağırışları başlar. Yumurtalamadan sonra dişi yumurtaları su altındaki sabit sert bir cisime yapıştırır. 3-6 gün arasında küçük iribaşlar ortaya çıkar. Bu yavrular yavru balık yemi, kıyılmış tubifex veya kankurdu ve planltonlarla beslenebilir. İyi beslenirse 1 ay içerisinde kurbağaya dönüşeceklerdir. 1 aylık güçük kurbağalar küçük ancak oldukça bol sayıda su böceği yerler ve 1 ay sonra 1-1.5 cm'e ulaşmış olmaları gerekir. Karınlarının kırmızı rengini iyi alması için kıyılmış kankurdu ve su kabuklularıyla beslenilmelidir.

  [​IMG]

  [​IMG]
   


Sayfayı Paylaş