Boğa Burcunun Kokusu

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve KaraMelek tarafından 30 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

 1. KaraMelek Well-Known Member


  Boğa Burcunun Kokusu
  Sandal Ağacı Kokusu
  Sıcak, ipeksi ve hafif tatlı bir kokudur. Asil, ifade gücü yüksek ve en pahalı esanslardan sayılır. Bu yüzdendir ki zevkli boğa burnu için en doğru olanıdır. Bu koku ayrıca, boğa burcunun en sevdiği hisleri, yani sakinliği, rahatlığı, huzuru ve gönül rahatlığını tetikler. Sandal ağacı kokusu boğa insanındaki dikkati ve tedbiri alevlendirir ve günlük keşmekeşin üstesinden gelmesi gerekilen durumlarda oldukça etkilidir.

  Tere
  Boğa insanının bahçesinden eksik etmemesi gereken bir bitkidir. Çünkü o bakımı ve yetiştirilmesi kolay bir vitamin deposudur. Damak zevkine düşkün olan boğa bu bitkiyi taze olarak veya salatada yemesini sever, çok fazla uğraşmadan onun hafif acı tadını almalıdır. Bu bitkiyi ayrıca dekoratif yönden de değerlendirmesini sever. Boğa insanının yemeği mutlaka göze de hitap etmelidir.

  Aralya Kökü (Ginseng)
  Genel huzurunu çoğaltması ve direnç gücünü arttırması için boğa burcuna ayrıca bu bitki de tavsiye edilebilir. Bu bitkinin veya kökün, aşk hayatına da olumlu etkisi olduğu söylenir, çünkü onda şehvet verici güçler de gizlidir. Bu da tam duygusal boğaya hitap etmektedir.
   


Sayfayı Paylaş